رشت – ایرنا – جمعی از بانوان، فعالان فرهنگی و بسیجیان بندر انزلی در اعتراض به ترور شهید فخری زاده با حضور بر مزار شهدای این شهرستان و گرامیداشت یاد این شهید و هزاران شهید کشور که در رای اعتلای این سرزمین جان خود را فدا کردند، تجمع نمودند.

حاضران در این تجمع با شعارهایی بر ایستادگی خود و همه ملت آزاده ایران اسلامی در تداوم راه این مجاهد شهید تاکید کردند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه انزلی نیز در این تجمع اعتراض آمیز، شهید فخری زاده را فردی بسیار تاثیر گذار، ایثارگر و فداکار عنوان کرد و گفت : این شهید عالم نه تنها در طول عمر خود خدمات ارزشمند و مهمی را به این نظام و ملت کرده است.

 حجت الاسلام میر شمس اکبر حسینی اظهار داشت : این دانشمند شهید در عرصه های علمی و در ساخت واکسن ویروس کرونا زحمات بسیاری کشید اما رسانه های غربی در تلاشند دانشمند بودن وی را کتمان کنند.

وی کار دشمن را دشمنی دانست و گفت : هماره دشمنان این نظام کوشیده اند این کشور و نظام را به حاشیه ببرند و به هر شکل ممکن تضعیف و نابود کنند اما توانمندی و امنیت بالای کشور آنها را ناکام کرده است و همچنان هم ناکام می مانند زیرا سدی مثل اسلام برابر آنهاست.

وی خاطر نشان کرد : آنها که امروز به بن بست رسیده و ناتوان شده اند، به هر اقدام متوحشانه ای دست می یازند اما نمی دانند که هیچ چیز نمی تواند هدف و جریان حرکت روبه رشد انقلاب را کند نماید.

همچنین امروز حرکت کاروان خودرویی در بزرگداشت شهید فخری زاده مسیر میدان امام خمینی(ره)   تا طرف گلزار شهداء انزلی طی کرد.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز استان قرار دارد.