رشت – ایرنا – رئیس ستاد انتخابات گیلان از ثبت نام ۴۲ داوطلب دیگر در سومین روز از ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۱ نفر به صورت حضوری و ۳۱ نفر به صورت غیر حضوری ثبت نام کرده اند.

محمود قاسم نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در مجموع طی این سه روز ۱۶۷ نفر برای  عضویت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان ثبت نام کرده اند که نام نویسی ۹۹ نفر به صورت غیر حضوری و ۶۸ نفر هم حضوری بوده است.

وی عنوان کرد : از مجموع ۱۶۷ داوطلب ثبت نام کننده در استان تا کنون ، ۱۵۱ نفر مرد و ۱۶ نفر زن هستند؛ ضمن آنکه در ۲ روز گذشته ثبت نام غیر حضوری افزایش یافته و توصیه موکد ما آن است که داوطلبان  برای ثبت نام تا حد امکان از روش های غیر حضوری  بهره گیرند.

وی یادآور شد: در نخستین روز از ثبت نام ۶۰ نفر و در دومین روز ۶۴ نفر برای عضویت در انتخابات پیش رو شوراهای اسلامی در گیلان نام نویسی کردند .

نام‌نویسی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۰ اسفند ماه در گیلان همزمان با سراسر کشور آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه دارد.

  این  ثبت نام برای داوطلبی انتخابات شوراهای اسلامی ۵۵ شهر و ۲ هزار و ۱۸۶ روستای گیلان انجام می شود.گیلان در دوره پنجم شورای شهر ، ۵۳ شهر داشت که در این دوره، شهر پیربازار هم به این تعداد افزوده شده است.