رشت – ایرنار- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از روز پنجشنبه به تدریج جریان هوای سرد همراه با بارندگی، وزش باد شدید و خیلی شدید و برف در استان حاکم می شود و این شرایط تا شنبه ادامه می یابد.

شبنم هادی نژاد  عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با نفوذ توده هوای سرد و بارش زا در این مدت روند کاهش دما، بارندگی و وزش باد در بعضی نقاط شدید یا خیلی شدید و در  ارتفاعات و دامنه ها بارش برف بعضی نقاط شدید و رعدو برق شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: طی بعداز ظهر و شب جمعه در نقاط مستعد جلگه ای مخلوط باران و برف و برف مورد انتظار است؛ ضمن آنکه  از بامداد جمعه تا صبح شنبه در نواحی جلگه ای بارش باران و وزش باد شدید یا خیلی شدید و در نواحی مستعد بارش برف و در ارتفاعات و دامنه ها بارش برف شدید و وزش باد شدید یا خیلی شدید غالب می شود.

وی تصریح کرد : در این مدت به طور متوسط هفت تا ۱۴ درجه سانتیگراد دمای هوای استان کاهش می یابد.

وی فعالیت این سامانه بارشی را بیشتر در مناطق مرکزی و شرقی استان عنوان و خاطر نشان کرد: بتدریج از روز شنبه از غرب استان کاهش ناپایداری و سپس کاهش ابر پیش بینی می شود.

هادی نژاد بالا آمدن رودخانه ها و مسیل ها، لغزش و رانش،   کولاک برف در ارتفاعات و دامنه ها و مناطق کوهستانی و اختلال در تردد جاده ای ممکن است از پیامدهای فعالیت این سامانه جوی عنوان کرد.

وی ادامه داد: برای روز یکشنبه نیز شرایط برای یخبندان و طی روز افزایش نسبی دما مهیا می باشد.