لاهیجان – ایرنا – مراسم اختتامیه اولین جشنواره جوان خلاق لاهیجی با معرفی و تقدیر از برگزیدگان به ایستگاه پایانی خود رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره جوان خلاق لاهیجی و امام جمعه شهرستان در این مراسم گفت: این جشنواره با کار تشکیلاتی، همگانی و همدلانه مسئولین شهرستان اجرایی شد.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی با بیان اینکه اگر هم افزایی مسئولان نبود شاهد این حجم از استقبال و پردازش ایده نبودیم، گفت: تشکیل شبکه نخبگان از نیازهای ضروری بود و باید شکل می گرفت.

وی کار تشکیلاتی و ایجاد گروه نخبگان را راهکار کاهش مشکلات در موضوعات مختلف شهرستان دانست و خاطر نشان کرد: از زمانی که تصدی امامت جمعه شهرستان را پذیرفتم احساس می شد که برای حل مشکلات شهرستان نیاز به اتاق فکر است تا با اندیشه های کارساز گره از مشکلات بگشاییم.

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره جوان خلاق لاهیجی به اهداف تشکیل این جشنواره اشاره کرد و گفت: نخبه یابی از اهداف مهم ما در برگزاری این جشنواره بود تا صاحبان ایده های بدیع و خلاقیت های مختلف کشف و رصد شوند.

حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به پیشینه تاریخی و دینی لاهیجان اذعان داشت: با این گونه فعالیت ها می توان دوباره این شهرستان را که زمانی مرکز اشاعه تشیع بود، به عنوان شهری تاثیرگذار مطرح کرد.

وی به معضل فرار مغزها از کشور اشاره کرد و افزود: نباید به استعداد ها و ظرفیت های جوانان خود بی تفاوت باشیم و با جذب و بکارگیری آنان و خلاقیت های شان در بالندگی تمدن اسلام بکوشیم و مانع فرار مغزها شویم.

امام جمعه لاهیجان تصریح کرد: جشنواره جوان خلاق لاهیجی گام اول ما در کشف نخبگان است در عین آنکه ضعف ها و کمبودهایی در بخش های مختلف داشت که امید است در آینده مرتفع شود.

در پایان این مراسم برگزیدگان نخستین جشنواره جوان خلاق لاهیجی معرفی و تقدیر شدند.