رشت -ایرنا- فرمانده انتظامی گیلان از دستگیری عامل کلاهبرداری در پوشش پیش فروش آپارتمان‌های در حال ساخت خبر داد. 

سردار عزیزالله ملکی دوشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار  ایرنا اظهار داشت: در پی گزارش‌های دریافتی مبنی بر کلاهبرداری از چند نفر در قالب پیش فروش آپارتمان در شهرستان رشت پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با تحقیقات انجام شده،  مشخص شد، فردی با جلب اعتماد تعدادی از شهروندان و معرفی خود به عنوان کارآفرین برتر و خیر که به طور انبوه در امر ساخت و ساز فعالیت می‌کند، تعدادی آپارتمان در حال ساخت را در یکی از مناطق شهرستان رشت پس از تنظیم قولنامه‌های صوری هر واحد را به چندین نفر فروخته بود.

وی اظهار کرد: متهم این پرونده مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال از خریداران کلاهبرداری کرده و متواری شده بود.

سردار ملکی ادامه داد: ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با انجام تحقیقات و اقدامات همه جانبه هویت این متهم را شناسایی و پس از استعلام‌های صورت گرفته معلوم شد این فرد چندین فقره سوابق کیفری از قبیل جعل، کلاهبرداری، فروش مال غیر و محکومیت مالی دارد.

وی با اشاره به متواری بودن و تحت تعقیب قرار داشتن این کلاهبردار خاطرنشان کرد: ماموران پلیس آگاهی با تلاش‌های شبانه‌روزی و اقدامات فنی محل اختفای متهم را در استان تهران پیدا کردند.

فرمانده انتظامی استان گیلان اضافه کرد: ماموران پس از اخذ نیابت قضائی متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل کردند.

وی تصریح کرد: متهم ۳۸ ساله در تحقیقات پلیس به ۱۷ فقره کلاهبرداری در پوشش پیش فروش هر یک از واحدهای آپارتمانی به چندین نفر به ارزش ۱۱۰ میلیارد ریال اعتراف و با تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی گیلان  با بیان اینکه افراد سودجو و کلاهبردار از هر شیوه‌ای برای رسیدن به مقاصد شوم خود و فریب افراد استفاده می‌کنند بر لزوم هوشیاری و دقت شهروندان در انجام هرگونه داد و ستد تاکید کرد.