رشت-ایرنا-استاندار گیلان با بیان اینکه مردم‌سالاری نظام اسلامی ایران با حضور حداکثری مردم در انتخابات به جهانیان نمایش داده می‌شود گفت: زمینه امید افزایی مردم برای مشارکت در انتخابات فراهم شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ؛ ارسلان زارع روز دوشنبه در دیدار رئیس و اعضای هیات نظارت بر انتخابات استان گیلان امید افزایی و اطمینان بخشی به جامعه از برگزاری انتخاباتی امن و سالم را در افزایش مشارکت در این رویداد مهم، اثرگذار دانست.

وی افزود: همانگونه که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی؛ عنایت باریتعالی شامل نظام و مردم بوده و از فراز و نشیب های گوناگون سربلند گذر کرده ایم؛ اطمینان دارم با وجود جنگ تحمیلی اقتصادی نیز ، با حفظ روحیه انقلابی و جهادی و ایستادگی ملت بزرگ ایران، در خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ، حماسه ای بزرگ خلق می شود.

 وی با تصریح اینکه باید قدردان مردم باشیم که همواره در صحنه حضور داشته و همیار مسئولان و خدمتگزاران بوده اند، ادامه داد: مردم در استمرار و سربلندی نظام اسلامی، نقشی اثرگذار داشته‌اند و بر این مبنا باید شرایطی فراهم کنیم که با حضور حداکثری آحاد ملت، مشروعیت نظام مردم سالار ایران، بار دیگر به جهانیان نشان داده شود.

زارع خاطرنشان کرد: همدلی و همکاری بین هیات های نظارت و اجرایی استان در انتخابات قبلی، مثال زدنی بود و تداوم این انسجام ، در انتخابات پیش رو مهم است.

 وی بیان داشت: اصل سلامت انتخابات، امری مهم است و برای تامین این مهم؛ اجرای مُر قانون راهگشاست.

 استاندار گیلان در پایان سخنانش امنیت انتخابات را موضوع با اهمیت دیگری ذکر و تاکید کرد باید با همکاری و هم افزایی همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات، مورد توجه باشد.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت در  حدود یک میلیون و ۹۵۸ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات دارد .