آستارا – ایرنا – مردم و مسئولان آستارا یاد و خاطره ۱۶۷ شهید این شهرستان و ۲۳ شهید مدافع حرم استان گیلان را طی آئینی بمناسبت ۲۱ اسفند ماه روز شهدا، گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان روز دوشنبه در یادواره شهدا در مصلی آستارا گفت: شهدا با دستان خالی اما با ایمان و توکل بر خدا به مبارزه با کفر برخاستند و یاد آنها فراموش نخواهد شد.

سرهنگ پاسدار احمدرضا منشوری بیان کرد: دشمنان، قلم و ادبیات انقلاب را نشانه گرفته اند و می خواهند با جنگ رسانه ای، یاد و نام شهدا را خدشه دار کنند اما جوانان انقلابی و جامعه دینی و فرهنگی به این توطئه ها آگاه هستند.

وی بیان کرد: شهدا با روحیه ظلم ستیزی در مقابل دشمنان ایستادگی کرده بودند و همین سبک و روش در خانواده های شهدا هم جاری است و ملت همیشه در صحنه، باید در مسیر آن مردان آسمانی حرکت کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه ملت آگاه ایران اسلامی به عهد و پیمان خود با شهدا و ولایت فقیه آگاه هستند و مسئولان با تبعیت از مرام شهدا، باید فرصت خدمتگزاری به مردم را غنیمت شمارند و از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

منشوری گفت: عزت و عظمت اسلام در سایه دفاع از ارزش ها و به واسطه خون هزاران شهید به دست آمده و ارزش شهدای مدافع حرم منحصر به دفاع از حرم نیست، بلکه آنها با الهام از امام (ره) در برابر گروه های تکفیری تحت حمایت استکبار ایستادند.   

بمناسبت روز شهدا مزار شهیدان آستارا با حضور مسئولان و جمعی از اهالی غبارروبی، گلباران و به پرچم های ایران مزین شد و حجت الاسلام کاظم حافظ نیا امام جمعه این شهرستان در این آئین، شهادت را بزرگترین درجه و رتبه از سوی خدواند نسبت به برخی بندگان خاص توصیف کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۷ شهید را به نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.