آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا از دستگاه‌های عضو ستاد تنظیم بازار خواست : در آستانه عید نوروز بر قیمت و نحوه عرضه کالاها و خدمات نظارت بیشتر داشته باشند و با متخلفان اقتصادی قاطعانه برخورد کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس صابر روز دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار در فرمانداری آستارا گفت: دستگاه های متولی بازار تا پایان تعطیلات نوروزی کنترل دقیق قیمت کالاها، نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در بازار و تامین کالاهای اساسی مردم را در دستور کار قرار دهند.

وی از اداره تعزیرات حکومتی خواست تا برخورد با متخلفان اقتصادی را در اولویت قرار دهد و نتیجه اقدامات قاطع این اداره در سطح بازار و برای مردم ملموس و محسوس باشد.

فرماندار آستارا امنیت روانی بازار را مهم دانست و به مسئولان تاکید کرد با نیازسنجی و تامین به موقع کالاهای اساسی نظیر مرغ، شکر، روغن، میوه و نان برای تثبیت امنیت روانی و اقتصادی بازار ایفای نقش کنند.

صابر با اشاره به هزینه بر بودن حمل سیمان از مناطق شرق گیلان به آستارا گفت: برای دریافت سیمان از کارخانه سیمان اردبیل با مسئولان امر در این استان همجوار جلسه ای برگزار می کنیم.

او مجوز یا پروانه کسب را برای هر گونه فعالیت اقتصادی لازم دانست و بر مجوزدار بودن فروشگاه های زنجیره ای در شهرستان آستارا و نظارت مسئولان امر بر این موضوع تاکید کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا نیز در این جلسه از آغاز اجرای طرح نظارت نوروزی و برقراری گشت های مستقل و مشترک در بازار برای کنترل قیمت ها خبر داد.

محسن آهنی گفت: امسال ۲۴.۵ تن روغن خوراکی و ۶۸ تن مرغ منجمد برای آستارا تامین و توزیع شده و تامین اقلام مورد نیاز شب عید در دستور کار است.

او از تشکیل ۱۲ پرونده تخلف اقتصادی برای فروشگاه های زنجیره ای در نیمه دوم سال جاری خبر داد و الزام متصدیان این فروشگاه ها به دریافت مجوز را خواستار شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.