رشت – ایرنا – ورزشکاران گیلانی با درخشش در مسابقات وزنه برداری و تیراندازی قهرمانی جانبازان و معلولان کشور ۲ مدال کسب کردند.

مدیر روابط عمومی اداره ورزش و جوانان گیلان روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جریان رقابت های وزنه برداری مردان و تیراندازی بانوان قهرمانی جانبازان و معلولان کشور، ورزشکاران گیلانی موفق به کسب یک مدال طلا و یک مدال نقره شدند.

مرتضی ورزلدوست افزود: در جریان رقابت های وزنه برداری قهرمانی جانبازان و معلولین کشور، سامان رضی ملی پوش شایسته استان گیلان در وزن ۱۰۷ کیلوگرم با رکورد ۲۴۳ کیلوگرم با اقتدار عنوان قهرمانی و مدال طلای این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: در بیست و هفتمین دوره رقابت های وزنه برداری قهرمانی جانبازان و معلولین کشور گرامیداشت سیامند رحمان، زبده ترین ورزشکاران این رشته از استان های مختلف کشور در تهران با هم به رقابت پرداختند.  

وی تصریح کرد: سامان رضی ورزشکار شایسته اهل لنگرود استان گیلان تاکنون مدال‌های طلای مسابقات قهرمانی جهان و آسیا را کسب کرده و در رقابت های پاراالمپیک ۲۰۱۶ نیز پس از ورزشکارانی از کشورهای مصر، چین و مکزیک مقام چهارم را کسب کرد.

وی بیان کرد: همچنین در رقابت های پارا تیراندازی قهرمانی زیر ۲۵ سال کشور، نرجس نیک صفت ورزشکار شایسته استان گیلان در ماده تفنگ بادی ایستاده، موفق شد پس از ورزشکاری از سمنان عنوان نایب قهرمانی کشور را کسب و مدال نقره این مسابقات را برای گیلان به ارمغان بیاورد.

مدیر روابط عمومی اداره ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: در رقابت های پارا تیراندازی قهرمانی کشور با هدف استعدادیابی ورزشکاران زیر ۲۵ سال نیز، زبده ترین ورزشکاران این رشته در هفت ماده و در هر دو بخش بانوان و آقایان در تهران با هم به رقابت پرداختند .