آستارا – ایرنا – رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش از آغاز توزیع ۱۱ هزار و ۷۰۰ اصله نهال رایگان کاج، افرا و ون برای ترویج درختکاری در این شهرستان، به مناسبت هفته منابع طبیعی خبر داد.

آرش شادپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: هفته منابع طبیعی ( ۱۵ تا ۲۲ اسفندماه ) فرصت مناسبی برای ترویج درختکاری و فرهنگ صیانت از جنگل هاست و شهرداری ها و مردم برای دریافت نهال به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش مراجعه کنند.

وی ادامه داد: ۲۸۵ اصله نهال در روز درختکاری با حضور مسئولان استانی و محلی در محوطه سایت هواشناسی تالش کاشته شد و در طول هفته منابع طبیعی در حدود هشت هزار متر از اراضی، درخت کاشته می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش نهال کاری، توزیع نهال و راه اندازی میز خدمت، بازدید از پروژه های آبخیزداری خطبه سرا و دیدار اعضای ستاد منابع طبیعی با قضات، تجلیل از همیاران طبیعت و خبرنگاران فعال را از برنامه های این اداره در هفته منابع طبیعی اعلام کرد.

شادپور یادآور شد: حدود ۴۰ درصد جنگل های گیلان در تالش واقع شده و از نوع جنگل های هیرکانی است و از ۲۴۲ هزار هکتار عرصه منابع ملی تالش، ۱۷۰ هزار هکتار جنگل، ۷۱ هزار هکتار مرتع و ۲ هزار هکتار اراضی ساحلی است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.