ایسنا/گیلان رئیس اداره صمت بندرانزلی با اشاره به توزیع ۱۸ تن روغن سرخ کردنی در این شهرستان، گفت: با فروشندگانی که همراه با روغن، اجبار به فروش کالای اضافه داشته باشند، برخورد قانونی می شود.

محمدرضا روحانی منش در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در جهت رفاه و دسترسی بیشتر مردم شهرستان بندرانزلی و با پیگیری فرماندار و اداره صنعت، معدن و تجارت، ۱۸ تن سهمیه روغن سرخ کردنی طی دو نوبت در سطح فروشگاه های شهر و روستای این شهرستان به قیمت مصوب و با نظارت مردمی و بازرسین صمت و اصناف توزیع شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بندرانزلی تصریح کرد: ۹ تن روغن سرخ کردنی تاکنون توزیع شده و طی امروز ۹ تن دیگر در سطح فروشگاه های عرضه کالا برای استفاده عموم عرضه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه فروش کالای اضافی همراه با روغن ممنوع است، افزود: در همین رابطه دو مورد فروش اجباری سایر کالاها به همراه روغن سرخ کردنی توسط بعضی از فروشگاه ها مشاهده شد و با تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی معرفی کردیم.

روحانی منش با اشاره به اینکه رسیدگی به شکایات مردمی و تخلفات صورت گرفته از سوی اصناف یکی از وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت است، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند مراتب تخلف را با سامانه ۱۲۴ جهت پیگیری اداره صمت شهرستان بندرانزلی اطلاع رسانی کرده؛ همچنین از طریق شماره ۴۴۵۴۵۹۵۲ با اتاق اصناف شهرستان در میان بگذارند.

وی با اشاره به اینکه در صورت نیاز برای درج گزارش کتبی به شهروندان برای مراجعه حضوری به اداره صمت اطلاع‌رسانی می‌شود، افزود: پرونده‌های تشکیل شده برای اعمال قانون به تعزیرات ارجاع داده می‌شود تا حکم مورد نیاز صادر شود.

رئیس اداره صمت بندرانزلی، با اشاره به اینکه تلاش می شود در صورت امکان برای شکایات درج شده کتبی مصالحه برقرار شود، گفت: اتاق اصناف نیز بازرسی و رسیدگی به تخلفات را در دستور کار خود دارد.

روحانی منش، با تاکید بر اینکه همه فروشندگان ملزم به ارائه فاکتور برای قیمت های بالای ۱۵ هزار تومان هستند، گفت: نزدیک به ۱۲ هزار واحد صنفی در این شهرستان فعالیت دارند.

انتهای پیام