رشت-ایرنا-نماینده عالی دولت در گیلان  با تأکید بر لزوم تقویت امید و نشاط اجتماعی گفت: حرکت و تلاش برای تعالی با امید استمرار می‌یابد و لازم است افتخارات کشور برای نسل جوان، بازگو و فضاهای ورزشی و تفریحی از سوی شهرداری ها و دهیاری ها برای نشاط‌ افزایی نسل جوان توسعه یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز یکشنبه در جلسه مشترک ستاد ساماندهی جوانان و شورای ورزش همگانی استان با بیان اینکه یک ملت برای پیشرفت و حرکت، نیازمند سبد امید است و این سبد؛ اقتصاد، فرهنگ، هنر و ورزش را شامل می‌شود.

وی ایجاد شغل برای جوانان را خدمتی بزرگ و ارزشمند دانست و با اشاره به اینکه بهترین راه اشتغال، اقتصاد دانش بنیان است، افزود: دیجیتالی شدن در همه حوزه‌ها یک ضرورت اجتناب‌ناپدیر است و برای نجات اقتصاد هم چاره‌ای جز این نداریم که به سمت اقتصاد دیجیتال برویم.

زارع ادامه داد: هزینه کردن در حوزه دیجیتال؛ یک سرمایه‌گذاری هدفمند است و هرگونه هزینه‌ای در حوزه دیجیتال از جمله اقتصاد، در کوتاه‌ترین زمان جبران می‌شود و در این راه باید به جوانان اعتماد کنیم و اطمینان داشته باشیم که از این اعتماد ضرر نخواهیم کرد.

وی با تأکید براینکه پایان دوره تحصیل در دانشگاه نباید فقط یک برگ کاغذ به معنی مدرک تحصیلی باشد بلکه باید توأم با مهارت در یک رشته باشد تصریح کرد: توجه به کسب مهارت‌های زندگی، رفتاری و گفت و گو یک ضرورت است .

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: پیامبر اعظم (ص) راه اخلاق را به ما یاد داد، اگر ما ایمان، علم، کار و تلاش و اخلاق را کنار هم قرار دهیم، آنگاه می‌توانیم از سختی‌ها عبور کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش، به اهمیت ورزش و نقش آن در سلامت روح و جسم مردم و غرورآفرینی ملی اشاره و اضافه کرد: حضور در میدان‌های ورزشی بین‌المللی و افتخارآفرینی و دریافت مدال‌های ورزشی در دولت تدبیر و امید افزایش یافت و ورزشکاران استان گیلان نیز در این موفقیت نقش بسزایی ایفا کردند.

استاندار گیلان یادآور شد: ورزش بانوان ما نشان می‌دهد تبلیغاتی که علیه ایران در طول سال های گذشته انجام شده؛ تبلیغاتی ناروا، ناصحیح و نادرست بوده چراکه دین مبین اسلام صحنه فعالیت اجتماعی را در چارچوب اخلاق اسلامی برای همه آماده کرده و بانوان ما  قادر به فعالیت در حوزه های علمی،  سیاسی و اجتماعی هستند.

وی ادامه داد: بانوان کشورمان که در مسابقات ملی و بین‌المللی با عفت و حجاب اسلامی خود شرکت می‌کنند، پرچمدار هستند و قهرمان می‌شوند و این برای ما بسی افتخار است.

زارع بر لزوم تکیه به هر آنچه که به تقویت امید، روحیه و اراده مردم بازمی‌گردد، تأکید و اضافه کرد: همانطور که در سیاست‌های دولت تدبیر و امید اهتمام به ورزش مورد توجه جدی بوده است؛ از شوراها، شهرداران و دهیاران نیز انتظار می رود زیرساخت‌ها و فضاهای ورزشی و تفریحی را توسعه دهند چراکه جوانان نیازمند محیطی پرنشاط و سازنده هستند تا از آسیب های اجتماعی در امان باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان در پایان با تاکید بر اهمیت حضور نسل جوان در صحنه هایی همچون انتخابات گفت: تلاش برای استفاده از همه ظرفیت‌های موجود نشانگر این است که در هر گام می‌توانیم حرکت جدیدی انجام دهیم و پویایی کشور را به منصه ظهور برسانیم.

در این جلسه گزارش مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در خصوص روند فعالیت گروه های همیار افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی، گزارش دانشگاه علوم پزشکی در خصوص طرح پزشک خانواده، گزارش دستگاه های عضو ستاد در برنامه ریزی و هماهنگی اجرای برنامه های هفته جوان پیش رو، گزارش روند اجرای لیگ تندرستی در استان، بررسی عملکرد ستاد ساماندهی امور جوانان، توسعه همگانی فعالیت ها و زیرساخت های ورزش های راکتی در شهر و روستا ارائه شد.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت و داشتن حدود ۱۲۳ هزار ورزشکار سازمان یافته  که از این تعداد، حدود ۶۹ هزار نفر را مردان و نزدیک به ۵۴ هزار ورزشکار سازمان یافته را بانوان تشکیل می دهند از کانون های ورزش کشور است .