رشت – ایرنا – مدیرعامل هلال احمر گیلان از ارائه آموزش‌ های پیشگیرانه ابتلا به بیماری کووید ۱۹ به ۱۱۵ هزار نفر در محل کسب و کار در قالب طرح "ناظران سلامت" در استان خبر داد.

سیاوش غلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هلال احمر گیلان به عنوان عضو ارشد طرح حاج قاسم سلیمانی، طرح ناظران سلامت را در استان گیلان اجرا کرد.

وی با اشاره به فعالیت اعضای جوان استان گیلان در طرح ملی “ناظران سلامت” خاطر نشان کرد: این طرح ملی همگام با کارشناسان مراکز بهداشتی دانشگاه‌ های علوم پزشکی با هدف قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا و کنترل این پاندمی در سطح استان اجرا شد.

وی افزود: در این طرح، ۲۵۷ تیم فعال از بشردوستان جوان این جمعیت به ۱۱۵ هزار نفر در مکان های مختلف، از جمله بانک‌ ها، اصناف، فروشگاه‌ها، بازارچه‌ها و بازارهای روز و محلی، سازمان های دولتی و غیر دولتی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و صنوف خدماتی را تحت پوشش بازرسی قرار داده‌ و آموزش‌ های پیشگیری از ابتلا به کووید – ۱۹ به صاحبان مشاغل ارائه دادند.

وی با بیان اینکه اعضای جوان و بشردوست جمعیت هلال احمر گیلان با شیوع این بیماری در استان با اجرای طرح های سلامت محور از ابتدای سال با ایجاد پست های غربالگری در ایام نوروز، اجرای طرح نذر دانش در سه ماهه تابستان، اجرای طرح نذر سلامت در ایام محرم و اجرای طرح آمران سلامت در آبان ماه سال جاری، فعالیت خود را به عنوان عضو ارشد طرح حاج قاسم سلیمانی به نام طرح “ناظران سلامت” با حضور ۵۱۴ عضو جوان و بشردوست در استان به مرحله اجرا درآورد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان اظهار داشت: در این طرح با هدف آموزش و نظارت بر رفتار اصناف در سطح استان اعضای جوان با حضور در ۶۲ هزار و ۶۹۴ باب مراکز دارای فعالیت های عمومی، دولتی، خدماتی و توزیعی برای قطع زنجیره شیوع بیماری نسبت به آموزش آن ها اقدام کردند.

جمعیت هلال احمر گیلان ۱۴ هزار و ۳۶ عضو و داوطلب دارد.