رشت- ایرنا – نماینده عالی دولت در رضوانشهر با اشاره به موضوع انتخابات، به دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این راستا اشاره و خاطرنشان کرد : طبق دستور معظم له ، همه ما مکلف به فراهم سازی فضای سالم و زمینه حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات هستیم.

محمود قاسمی روز شنبه در جلسه شورای اداری و آئین معارفه معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری این شهرستان افزود: هرگونه تخریب و سیاه نمایی عملکرد دولت، نوعی همکاری و همراهی با دشمن تلقی می شود و این موضوعات هیچ ارتباطی با نقد ندارد.

 وی همچنین با اشاره به ایام پایانی سال و لزوم رعایت دستورالعمل های ستاد ملی کرونا گفت: هم اکنون در روزهای پایانی سال جهش تولید هستیم و با توجه به رنگ بندی های موجود که در وضعیت زرد ناپایدار هستیم، هرگونه کوتاهی و سهل انگاری در این راستا، موجب تغییر در این رنگ بندی و مواجه شدن با خطر را در پی خواهد داشت.

 فرماندار رضوانشهر بیان کرد: در روزهای پایانی سال باید بازار و فروشگاه ها را کنترل کنیم تا شاهد شلوغی و ازدحام مردم در این مکان ها نباشیم و برای تأمین ارزاق عمومی تلاش کنیم.

 وی در ادامه به موضوع سرمایه گذاری و اهمیت ایجاد شغل نیز اشاره و تصریح کرد: از سرمایه گذاری در زمینه طرح های تولیدی و اشتغالزایی در این شهرستان استقبال می کنیم و در این راستا همه دستگاه های دولتی مکلف به همکاری با سرمایه گذاران  هستند.

 فرماندار رضوانشهر با اشاره به  موضوع کشاورزی و زراعت گفت: در آستانه سال زراعی جدید هستیم، ادارات جهاد کشاورزی و منابع آب در این شهرستان باید تلاش کنند تا مشکلات مردم و کشاورزان برطرف شود و آمار های ارائه شده از سوی مدیریت جهاد کشاورزی در این شهرستان برای ما قانع کننده نیست.

 همچنین مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان نیز در این نشست گفت: صیانت از حقوق شهروندی موجب افزایش امید به آینده و اعتماد سازی در جامعه  خواهد شد.

 مجید هاشم پور افزود: در آستانه برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ هستیم که استان گیلان علاوه بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شورا های اسلامی شهر و روستا، انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه را نیز در دستور کار دارد.

 وی با اشاره به تأثیرات حضور گسترده مردم در انتخابات گفت: تأثیرات بین المللی انتخابات با مشارکت بالا را در ماه های آتی آن شاهد خواهیم بود که این امر موجب تقویت و پایداری نظام اسلامی خواهد بود.

 مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان با اشاره به اصل بی طرفی و رعایت حقوق انتخاب کنندگان و نامزد های انتخاباتی گفت: رعایت مر قانون و بی طرفی مجریان انتخابات، موجب تضمین سلامت آن خواهد بود و تأمین امنیت انتخابات نیز از دیگر مولفه هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 همچنین در این نشست، مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر با بیان گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه کاری این مدیریت گفت: تا کنون حدود ۵۰ درصد از شالیزار های این شهرستان شخم اول و زمستانه خورده اند.

 فرامرز آصفی افزود: در زمینه تأمین بذر اصلاح شده و بهبود وضعیت تولیدات کشاورزی، ۷۵ تن بذر گواهی شده برنج از طریق عاملان توزیع، بین کشاورزان توزیع شده است.

 وی بیان کرد: از مجموع بیش از ۱۰ هزار هکتار اراضی زیر کشت برنج در این شهرستان، تا کنون ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار بیمه حوادث کشاورزی شده است و پیش بینی می شود تا پایان سال این آمار افزایش یابد.

 وی همچنین گفت: تا کنون ۶۰۰ تن، انواع کود شیمیایی و یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر گازوئیل و همچنین ۲۴۰ هزار لیتر نفت سفید بین کشاورزان مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر توزیع شده است.

 همچنین در این نشست، رئیس اداره منابع آب رضوانشهر، بندر انزلی و ماسال گفت: از مجموع ۱۰ هزار هکتار شالیزار های رضوانشهر، فقط ۲۰ درصد از آب شبکه ای منتهی از سد منجیل تغذیه و بقیه آن از طریق سردهنه های سنتی منتهی از رودخانه های این شهرستان آب دهی می شود.

 بهرام بهرام پور افزود: رضوانشهر و پره سر دارای ۴۴ سردهنه می باشد که برای ترمیم و بازسازی این میزان سردهنه مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شد که تا کنون ۳۰ میلیون تومان تخصیص داده شده است.

 وی بیان کرد: از مجموع ۴۴ سردهنه کشاورزی در این شهرستان، تاکنون فقط ۹ سردهنه ترمیم و بازسازی شده است و ۱۷ حلقه از چاه های آب نیز با مشکل مواجه هستند که ۵ مورد از این میزان بدلیل سرقت رفتن لوازم و تأسیسات مربوطه بلا استفاده می باشند.

 در پایان جلسه شورای اداری رضوانشهر، محمد ابرو فراخ بعنوان معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار این شهرستان معرفی شد.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.