آستارا – ایرنا – امام جمعه آستارا گفت: قدرت خرید مردم در آستانه عید نوروز کاهش یافته است و مسئولان با برنامه‌ریزی به فکر بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی آستارا بیان کرد: مردم شهرستان آستارا توان خرید محصولات بومی خود نظیر برنج و ماهی را ندارند و باید با هر گونه گرانفروشی و تورم مقابله شود.

وی افزود: حضور حداکثری مردم در انتخابات سال آینده و انتخاب اصلح، جزو تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی است و مردم در انتخاب نامزدها به معیارهای تعهد، ایمان، انقلابی گری، نشاط و جوانگرایی توجه کنند.

وی ادامه داد: مدیریت انقلابی در جمهوری اسلامی ایران مدیریت میدانی و جهادی است و با پشت میز نشستن فرق دارد و باید در عرصه های علمی و مردمی نیز توجه به تخصص و ساده زیستی مورد توجه باشد.

وی بیان کرد: برخی مسئولان شهرستان آستارا در آئین های عبادی و سیاسی نظیر نماز جمعه و برنامه های ملی و مذهبی مساجد شرکت نمی کنند و این امر برخلاف آرمان های انقلاب اسلامی است.

امام جمعه آستارا با گرامیداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد گفت: با وجود تاکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت و نقش کانون ها، متاسفانه کانون های آستارا در برنامه های فرهنگی و هنری نقش فعال ندارند و ستاد رسیدگی به امور مساجد شهرستان، اعضای ضعیف هیات امنای مساجد را کنار بگذارد.

حافظ نیا افزود: حفاظت از انفال و منابع طبیعی وظیفه همگانی است و ماموران منابع طبیعی با همکاری مردم، با متصرفان و متعرضان به منابع ملی قاطعانه برخورد کنند.

وی با گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری و سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، بر مشارکت خیران و مسئولان برای کمک به نیازمندان در آستانه عید نوروز تاکید کرد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.