رشت – ایرنا – سیدمجتبی میرنیک زاده کونگ فو گیلانی مقام سوم مسابقات قرآنی مجازی فدراسیون کونگ فو را کسب کرد.

رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان گیلان عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکدوره مسابقه مجازی تلاوت قرآن کریم توسط انجمن کونگ فو توتایما کشور به صورت مجازی برگزار شد که در نهایت استان گیلان یک مقام سوم را تصاحب کرد.

مجید مهروانی افزود: در جریان این دوره از رقابت ها، سیدمجتبی میر نیک زاده کونگ فو کار شایسته استان گیلان که تسلط بسیار خوبی نیز در تلاوت قران کریم دارد، موفق شد در رده سنی بزرگسالان پس از کونگ فوکارانی از استان های آذربایجان غربی و قم مقام سوم را تصاحب کند.

وی ادامه داد: مسابقات قرآنی کونگ فوکاران کشور در بخش آقایان و در رده های سنی جوانان و بزرگسالان برگزار شد که در نهایت از سوی داوران این دوره از رقابت ها نفرات اول تا سوم هر رده سنی انتخاب و معرفی شدند.

وی بیان کرد: خوشبختانه کونگ فوکاران شایسته و با اخلاق استان گیلان نیز هرساله در مسابقات قرانی که بین کونگ فو کاران سراسر کشور انجام می شود، مقام های شایسته ای را در بخش های مختلف کسب می کنند که در رقابت های مذکور نیز، یک مقام سوم به استان گیلان اختصاص یافت.

رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان تصریح کرد: کونگ فو از دیرباز جایگاه ویژه ای در گیلان داشته به خصوص در رشته توآ این استان از کونگ فو کاران شایسته ای برخوردار بوده و هم اینک نیز علاوه بر حضور مربیان و داوران ارزنده این استان در سطح کشور،  کونگ فو کاران گیلانی در چند سال اخیر توانسته اند در مسابقات مختلف در هر دو بخش بانوان و آقایان بدرخشند و مقام ها و مدال های ارزنده ای را کسب کنند.