ایسنا/گیلان فرمانده سپاه آستارا گفت: راه اندازی بخش سونوگرافی در درمانگاه سیدالشهدای آستارا می تواند تقاضا در این بخش را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

سرهنگ پاسدار بهزاد قنبری، در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاری و خبرنویسی به عنوان یک حرفه بسیار مهم است که فعالان این عرصه باید علم لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی‌ با بیان اینکه “خبرنگار” علم دانستن و هنر توانستن را دارد، ادامه داد: اعتمادسازی توأم با صداقت در رفتار و گفتار از مهمترین عوامل مدنظر مخاطبان برای منبع قرار دادن یک رسانه است.

وی با اشاره به اینکه مطالبه‌گری از دیگر وظایف خبرنگاران به خصوص اعضای بسیج رسانه است، افزود: ارکان “اسلام، ولایت فقیه و مردم” سه شاخصه اصلی است و باید بگویم که روحیه بسیجی بسیجیان را تکلیف مدار بار آورده است.

سرهنگ قنبری در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه خبرنگاران هادیان سیاسی هم هستند، خاطرنشان کرد: باید از این ظرفیت به شکل کاملاً بهینه استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه ما در در چند سال اخیر در جنگ تمام عیار اقتصادی فرهنگی و… قرار داریم، تصریح کرد: باید در این ایام با انعکاس اخبار امیدبخش روحیه امید را به جامعه تزریق کنیم.

فرمانده سپاه آستارا با بیان اینکه طرح غربالگری سردار شهید قاسم سلیمانی باید به مردم تبیین شود تا همگان در آن مشارکت داشته باشند، یادآور شد: برای نخستین بار بخش سونوگرافی به شکل ارائه خدمات همه روزه با پزشکان زن و مرد در درمانگاه شبانه روزی سیدالشهدای آستارا افتتاح شد که نقش مهمی را در کاهش تقاضای این حوزه ایفا خواهد کرد.

ورود متولیان به ناهنجاری های گردشگران در آستارا

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی رضایی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در سپاه آستارا در این نشست، اظهار کرد: دشمن غول رسانه ای در اختیار دارد و با استفاده از این ابزار عملکرد دولت اسلامی را ضعیف نشان می دهد.

وی با تأکید بر اینکه تخریب شخصیت های نظام و پررنگ نشان دادن عملکرد دشمنان نیز در دستور کار رسانه های حلقه به گوش آنها قرار دارد، افزود: اغتشاشات کشورهایی مانند فرانسه و آمریکا اگر در ایران بود آنچنان رسانه های دشمنان بر روی آن مانور می دادند که بی مثال بود.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی با بیان اینکه یکی از مأموریت های اصحاب رسانه، تبیین و انعکاس اقدامات نظام و نهادهای انقلابی است، اضافه کرد: اصحاب رسانه باید کوتاهی مسئولان را نشان دهند تا مشکلات جامعه مرتفع شود.

وی با انتقاد از اینکه وضعیت آستارا از باب حضور گردشگران و ایجاد ناهنجاری های فرهنگی به خصوص در ایام تابستان می طلبد تا متولیان به شکل ویژه در این زمینه ورود کنند، توضیح داد: ویلاسازی های را که به شکل گسترده توسط غیربومی ها در حال انجام است، عرصه را برای آینده جوانان این شهرستان تنگ‌تر می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه اگر در مقابل این قضیه نمانیم، دچار مشکل خواهیم شد، اضافه کرد: در حوزه مسکن جوانان آستارا مشکلات عدیده‌ای وجود دارد.

وی تصریح کرد: اصحاب قلم با نوشتن گزارش ها و یادداشت های خود، در خصوص منتج به نتیجه نبودن مذاکره با آمریکا در جامعه اطلاع رسانی کنند.

آستارا در تیررس مستقیم تهاجم فرهنگی دشمن

آرش جوهری، مسئول بسیج رسانه آستارا نیز در این نشست خاطرنشان کرد: بسیج رسانه هیچ توهمی از خدمت و انجام وظایف محوله ندارد.

وی با بیان اینکه شهرستان آستارا در تیررس مستقیم تهاجم فرهنگی دشمنان قرار دارد، یادآور شد: تهدیدات پیش بینی شده را نباید در مقوله فرهنگ نادیده گرفت و آگاهی‌بخشی لازم در این زمینه باید صورت گیرد.

جوهری در پایان اضافه کرد: تهدیدات فضای مجازی در شهرستان آستارا و بی‌بند و باری موجود در این فضا نیز قابل قبول نیست و باید متولیان امر به خصوص دستگاه قضایی و انتظامی در این زمینه ورود کنند.

انتهای پیام