رشت – ایرنا – دبستان حجتی رشت روز پنجشنبه توسط محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و با حضور استاندار گیلان افتتاح شد.

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس گیلان در افتتاح این دبستان گفت: این واحد آموزشی با ۱۲ کلاس در مساحت یکهزار و  ۹۵۷ مترمربع  و زیربنای دو هزار و  ۲۷۰ مترمربع با صرف  ۷۵ میلیارد ریال ساخته شد.

علی دقیق افزود: گیلان با  ۳۱۱ هزار دانش آموز دارای ۳۲۰۰ فضای آموزشی با ۱۹ هزار و ۹۸۵ کلاس است.

وی ادامه داد فضای سرانه آموزشی در کشور ۵.۲ مترمربع و  در گیلان ۵.۳ متر مربع بالاتر از میانگین کشوری است.

وی یادآور شد: یکی از نگرانی ها در گیلان بحث بخاری نفتی در واحدهای آموزشی بود که خوشبختانه تمامی بخاری های نفتی در گیلان جمع آوری شده و واحدهای این استان به سیستم گرمایشی ایمن مجهز شده است .

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس گیلان بیان کرد در هفت سال اخیر ۱۰۰ میلیارد تومان برای این امر هزینه شده که در دولت تدبیر و امید توانستیم این امر مهم را در فضای آموزشی استان گیلان انجام دهیم .

استاندار گیلان نیز در این مراسم گفت: دولت منشا خدمات ارزنده در تکمیل و توسعه فضاهای آموزشی است.

ارسلان زارع اظهار داشت: برای انجام افتتاح و کارهای مشابه این چنینی، تلاش های زیادی در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی برداشته می شود.

وی ادامه داد: هم اینک نیز دولت تدبیر و امید در ابعاد گوناگون بویژه در تکمیل و توسعه فضای آموزشی ، پرورشی و ورزشی تلاش وخدمات شایسته ای را انجام داده است.

استاندار گیلان بیان کرد هم اینک در این استان ۸۷ فضای آموزشی در حال احداث داریم که ۴۸ فضای آموزشی توسط خیرین مدرسه ساز انجام می شود.

وی اظهار داشت: تعدادی از این مکان ها و فضاهای آموزشی تا قبل از آغاز سال تحصیلی آینده در گیلان به بهره برداری می رسند.

زارع خاطرنشان کرد تاکنون نیز ۳۲۵ خیر مدرسه ساز در گیلان ۳۳۹ فضای آموزشی را در این استان احداث کرده اند.

وی گفت مهمترین ابزار توسعه هر جامعه ، منابع انسانی آن محسوب می شود و منابع انسانی از مدارس به تکامل و شکوفایی می رسند و یادگیری از همین محیط ها آغاز می شود.

استاندار گیلان تصریخ کرد با این وجود ، نقش مدارس و واحدهای آموزشی در توسعه هر جامعه بسیار مهم و از اهمیت ویژه ای برخوردار است که دولت نیز اهتمام ویژه ای به این بخش دارد.

گیلان با  ۳۱۱ هزار دانش آموز دارای ۳۲۰۰ فضای آموزشی با ۱۹ هزار و ۹۸۵ کلاس است.