رشت – ایرنا – رقابت های فوتبال لیگ برتر بزرگسالان گیلان با انجام هفته نهم و ثبت ۱۹ گل پیگیری شد.

در رقابت های انجام شده از هفته نهم این مسابقات و در یکی از حساس ترین بازی ها، تیم های فوتبال شهید املاکی لنگرود و شهرداری ماسال به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم فوتبال شهید املاکی لنگرود در یک بازی برتر با نتیجه سه بر صفر حریفش را شکست داد تا به صدرنشینی ادامه دهد.

همچنین در دیگر بازهای برگزار شده از هفته نهم این رقابت ها، تیم شهرداری کلاچای با نتیجه یک بر صفر تیم شاهد اسالم تالش را شکست داد و بازی تیم های فوتبال شهرداری بندرانزلی و سرخپوشان لاهیجان با نتیجه مساوی ۲ بر ۲ خاتمه یافت.

در سایر دیدارهای انجام شده نیز تیم های فوتبال پارس بندرکیاشهر و شهرداری رضوانشهر رو در روی هم قرار گرفتند که در نهایت تیم پارس بندرکیاشهر با نتیجه سه یک حریفش را شکست داد و تیم فوتبال دخانیات گیلان نیز با یک گل برابر معلم شاندرمن به برتری رسید.

اما در پرگل ترین بازی برگزار شده از هفته نهم رقابت های لیگ برتر بزرگسالان گیلان، تیم های ملوان ب بندرانزلی و میرزاکوچک صومعه سرا مقابل هم قرار گرفتند که در نهایت تیم ملوان ب بندرانزلی با نتیجه پرگل چهار بر ۲ برابر حریف خود به برتری دست یافت.

در جدول رده بندی این مسابقات تا پایان هفته نهم لیگ برتر بزرگسالان گیلان جام گیل، تیم های شهید املاکی لنگرود و ملوان ب بندرانزلی با ۱۸ امتیاز و به دلیل تفاضل گل به ترتیب در رتبه های اول و دوم قرار دارند، تیم شهردای بندرانزلی با ۱۶ امتیاز سوم است، تیم های پارس بندرکیاشهر و  ابریشم رشت نیز با ۱۴ امتیاز در رتبه های بعدی قرار دارند.

 در این رقابت ها ۱۳ تیم به صورت دوره ای و رفت و برگشت در یک گروه رقابت می کنند که در نهایت قهرمان این دوره بعنوان نماینده گیلان در رقابت های زیرگروه لیگ کشور حضور می یابد.