ایسنا/گیلان فرماندار رشت گفت: با اجرای طرح غربالگری سردار شهید سلیمانی بیش از ۳۲۵ هزار خانوار در شهرستان رشت توسط ۵۹۱ تیم غربالگری می‌شوند.

علی فتح‌اللهی امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت، با محکومیت ترور شهید فخری‌زاده اظهار کرد: این امر نشانگر استیصال و سرخوردگی دشمنان کشور است که سبب واکنش‌های ناجوانمردانه از سوی آنان پس از تحمیل انواع فشارها و تحریم‌ها و ترور نخبگان علمی این مرز و بوم شده است.

فرماندار شهرستان رشت ضمن قدردانی از مردم و اصناف در راستای اجرای هر چه بهتر محدودیت‌های کرونایی، افزود: امیدواریم در نتیجه این همکاری‌ها شاهد اتفاقات خوب باشیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز بیش از ۴۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند، گفت: هزینه بستری هر شب یک بیماری کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها، شبی چند میلیون تومان می‌شود؛ علاوه بر بخش درمانی بسیاری از اصناف، هتل‌داران و رستوران‌ها نیز متحمل خسارت‌هایی شدند. لذا همه باید کمک کنیم تا بتوانیم با در خانه ماندن هر چه زودتر در ریشه کنی این ویروس نقش موثری داشته باشیم.

فتح‌اللهی با اشاره به اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی با همکاری سپاه و بسیج، ادامه داد: سپاه هر جا که در کشور احساس نیاز شود، حضوری فعالانه دارد؛ همه دستگاه‌های اجرایی، شوراها، دهیاری‌ها و اصناف باید در این طرح ورود کنند.

وی بیان کرد: کارمندانی که تمایل دارند می‌توانند ماهانه بخشی از حقوق خود را در راستای کمک به اجرای هر چه بهتر طرح غربالگری اختصاص دهند. بخشداران با اختیار تام در بخش‌ها جهت کمک به اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی هماهنگی لازم را داشته باشند.

فرماندار رشت خاطرنشان کرد: با اجرای طرح غربالگری سردار شهید سلیمانی بیش از ۳۲۵ هزار خانوار در شهرستان رشت غربالگری می‌شوند، ۵۹۱ تیم در کل پایگاه‌های بسیج محلات شهرستان رشت جهت شناسایی بیماران کرونایی مشارکت می‌کنند.

انتهای پیام