رشت – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: ظرفیت این استان در رشته کبدی بسیار بالاست.

مریم بخشی روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی ریاست هیات کبدی گیلان در رشت اظهار داشت: گیلان یکی از قطب های کبدی کشور است به خصوص شهرستان تالش که استعداد و پتانسیل بسیار بالایی در این رشته دارد و این شهرستان از بازیکنان و مربیان ارزنده ای برخوردار است.

وی افزود: البته باید با اتحاد و همدلی جایگاه گیلان را در رشته ورزشی کبدی افزایش و ارتقاء دهیم و باید این استان وزنه سنگینی در این رشته در کشور باشد و اگر ظرفیت های موجود کبدی گیلان با هم ترکیب شود،  به طور حتم شاهد رشد روز افزون این رشته زیبا خواهیم بود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر خوشبختانه قهرمانان و مربیان ارزنده ای در گیلان در رشته کبدی فعالیت دارند اما باید با تلاش و کوشش بیشتر، تعداد ملی پوشان خود را در هر دو بخش بانوان و آقایان افزایش دهیم چون این استعداد و پتانسیل در گیلان وجود دارد.

وی اضافه کرد: برای گسترش این رشته ورزشی نیز باید تعامل و همکاری بیشتری با آموزش و پرورش ایجاد شود چون به طور حتم این رشته می تواند برای دانش آموزان جذاب و مهیج باشد و به همین دلیل می توان مخاطبان زیادی را در قشر دانش آموز برای رشته کبدی جذب کرد.

بخشی در ادامه به درخشش رشته کبدی در بازی های آسیایی اشاره و تصریح کرد: در بازی های آسیایی اندونزی اتفاق بی نظیری افتاد و همزمان دو مدال قهرمانی را تیم های کبدی بانوان و آقایان ایران در این رقابت ها کسب کردند که این امر سبب شد تا افتخار بزرگی نصیب ورزش کشور شود. 

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان بیان کرد: همچنین از فدراسیون کبدی نیز درخواست داریم تا از تجربیات فنی تمامی فعالان کبدی گیلان استفاده بیشتری کنند و از ظرفیت مربیان ارزنده این استان نیز، در تیم های ملی بیشتر بهره ببرند و تعدادی از کلاس های ارتقای داوری و مربیگری کبدی به میزبانی گیلان برگزار شود.

اتنخابات ریاست هیات کبدی استان گیلان روز چهارشنبه با حضور عباس ابرسجی رئیس فدراسیون در سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان گیلان در رشت برگزار و در نهایت ، محمدرضا دانش با کسب ۱۱ رای از ۱۷ آرای ماخوذه به عنوان رئیس جدید هیات کبدی گیلان انتخاب شد.

همچنین سیدیحیی حاج سیدمحمدی دیگر کاندیدای احراز پست ریاست هات کبدی استان گیلان در جریان این انتخابات ۶ رای کسب کرد و فرهاد رحیمی دیگر کاندیدای احراز این پست، قبل از برگزاری انتخابات ، از این سمت انصراف داد.