رشت – ایرنا – فرماندار انزلی با اشاره به اینکه عدم تعادل در حوزه بازار به معنی اشکال در مقوله عرضه و تقاضاست، افزود : نظارت ها باید مستمر و تاثیرگذار باشد تا متخلف از ادامه تخلف بترسد و قانون‌مدار با احساس امنیت بیشتری فعالیت خود را ادامه دهد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل میرغضنفری روز سه شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان بندر انزلی افزود :باید بررسی شود چرا در عرصه بازار وضعیت نامطلوب است و  از فروشنده، تولید کننده تا خریدار همه ناراضی هستند.

وی تصریح کرد : نباید همه مشکلات را بر گردن تحریم ها بیاندازیم نظارت از مسیر تولید تا توزیع باید جدی تر انجام شود زیرا امری مهمتر از مردم و معیشت مردم نداریم و شهروندان باید نتیجه کار مسئولان را در زندگی خود ببینند.

وی تاکید کرد : در مواردی پرونده تخلف شکل می‌گیرد اما به دلایلی در مسیر رسیدگی قرار نمی‌گیرد، اگر نظارت‌ها را قوی تر کنیم حال همه خوب خواهد شد.

میرغضنفری از تفاوت موجود در آمارهای ارائه شده از سوی دستگاههای مختلف انتقاد کرد و گفت: دستگاههای متولی باید پاسخگو باشند این تفاوت فقط در توزیع مرغ نیست بلکه در سایر حوزه ها نیز وضع به همین منوال است.

وی با بیان اینکه نظارت مستمر فقط شامل جریمه نمی شود، خاطر نشان کرد : جریمه هنگامی موثر است که قابلیت بازدارندگی داشته باشد.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان نیز اظهار داشت : در سطح استان گیلان با توجه به اینکه امروز۵۷۰ تن کشتار صورت گرفته مشکل تولید مرغ نداریم.

سورنا چایچی ادامه داد : سهمیه بندر انزلی ۱۲ تن بود که طبق درخواست جهاد کشاورزی شهرستان دو تن به این میزان اضافه شد.

وی به وجود نظارت بر تعداد مرغ های زنده عرضه شده به کشتارگاهها اشاره کرد و افزود : طبق دستور وزیر وزارت جهاد کشاورزی مرغ های زنده از طریق هفت کارشناس که در هفت کشتارگاه مستقر هستند، رصد می‌شود.

وی خاطر نشان کرد : با توجه به ۹ میلیون جوجه‌ریزی که در اسفند ماه جاری در مرغداری های استان گیلان صورت گرفت از نظر تولید برای روزهای آینده مشکلی نداریم.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت بندرانزلی نیز در این جلسه با بیان اینکه برای در توزیع کالاهای اساسی مشکلی وجود نداریم، اظهار داشت : هماهنگی های لازم با تعاونی های روستایی بعمل آمده تا در صورت اعلام نیاز از طریق عاملین فروش کالاهای لازم در اختیار آنها قرار گیرد.

محمد رضا روحانی منش اضافه کرد : برای شب عید ۲۰ تن سیب و ۳۰ تن پرتقال سهمیه برای شهرستان در نظر گرفته شده است که برای رفاه حال شهروندان مقرر شد در هفته های آتی موز نیز در سطح شهرستان عرضه شود.

 وی در ادامه با اشاره به ۹۴۵ مورد بازرسی طی یک ماه گذشته که توسط اتاق اصناف شهرستان از واحد های صنفی بعمل آمده، گفت : از این تعداد ۴۴ مورد تخلف گزارش شد و ۵۱۲ مورد بازرسی نیز توسط اداره صنعت معدن و تجارت انجام و ۲۲ مورد تخلف گزارش شده است.

وی اظهار داشت : در مجموع هزار و ۴۵۷ مورد بازرسی با ۶۶ مورد تخلف به ارزش ریالی ۱۴۱ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۶۶۸ ریال که پرونده ها تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.