لاهیجان – ایرنا – داوران نخستین جشنواره جوان خلاق لاهیجی شهید کریمی برگزیدگان منتخب را از میان ۸۲ اثر به دبیرخانه این جشنواره معرفی کردند.

به گزارش ایرنا، نخستین جشنواره جوان خلاق لاهیجی با رویکرد شناسایی و معرفی ایده پردازان جوان و تقدیر از جوانان کمتر شناخته شده لاهیجی در سال جاری در حال برگزاری است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در این زمینه با اشاره به اینکه ۸۲ اثر در زمینه های مختلف اعلام شده به دبیرخانه جشنواره رسید که در دو مرحله مورد داوری قرار گرفت، افزود : هدف اصلی این جشنواره شناسایی، الگوسازی، معرفی ایده پردازان، خلاقان جوان و تجلیل از جوانان برتـر با هدف زمینـه‌سازی ارزش های متعالی، روحیـه فداکاری و ایثار، خلاقیت، افزایش نشاط اجتماعی و امید به آینده، تقویت ایمان و روحیه خودباوری است.

نگار نادری افزود : ایجاد زمینه‌های مشارکت در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و علمی، حمایت از فعالیت‌های هویت‌آفرین، ابداع و ابتکار، الگو سازی منـاسب، شناسـایی و ارزش‌نهادن به اندیشه‌های سازنده جوانان لاهیجان، سیاهکل و رودبنه بود که در ایران و سایر نقاط دنیا زندگی می کنند از جمله دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

به گفته وی، این جشنواره بر اساس چهار محور اصلی ابتکارات و ابداعات، فعالیت های اجتماعی، ورزشی، رسانه، فرهنگی و هنری و علمی برگزار شده و انتخاب ها حول ۱۷  محور فرعی در رشته های های مختلف بوده است.

نادری تصریح کرد: ایده جشنواره جوان موفق لاهیجی با عنوان “شهید ابوالحسن کریمی” توسط امام جمعه شهرستان لاهیجان در اوایل سال ۹۹ برای کشف استعدادهای ناشناخته در گستره جغرافیای این شهرستان و سایر ساکنان آن مطرح شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان خاطرنشان کرد : قابلیت‌های گروه سنی در بخش جوانان و توانخواهان ۱۸ تا ۳۵ سال و در بخش دانش آموزان ۱۴ تا ۱۸ سال تمام از میان متولدین یکی از شهرستان لاهیجان، سیاهکل و رودبنه در این جشنواره مورد ارزیابی قرار ‌گرفت.

به گفته وی، برگزیدگان این جشنواره در آیین اختتامیه که روز چهارشنبه ۲۰ اسفند در دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان بارعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود معرفی و تجلیل خواهند شد.

این جشنواره مصوب شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوده و برنامه ریزی و اجرای این جشنواره به صورت مشارکتی انجام شد.

سید جواد سلیمانی امام جمعه رییس شورای سیاستگذاری، شهردار به عنوان دبیر اجرایی، رئیس دانشگاه آزاد به عنوان دبیر علمی، رییس اداره ورزش و جوانان دبیر ورزشی و رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دبیر هنری جشنواره بودند.

لاهیجان با ۱۶۸ هزار نفر جمعیت، شهرستانی فرهنگ دوست و قطب فرهنگی در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است که تاکنون سه بار میزبان پایتخت کتاب ایران بوده است.