ایسنا/گیلان دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن بازار استان گیلان گفت: بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان از تاریخ ۱۷ الی ۲۰ آذرماه سال جاری به صورت مجازی برگزار می شود.

دکتر علی باستی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن هفته پژوهش و فناوری اظهار کرد: هفته پژوهش و فناوری استان گیلان در سال جاری از ۱۷ آذر ماه به مدت چهار روز برگزار می شود این مراسم مهمترین رویداد پژوهش و فناوری در سطح استان است و امیدواریم بتوانیم با وجود محدودیت های موجود، در سال جاری هفته پژوهش و فناوری استان را بهتر از سال های قبل برگزار کنیم.

وی در مورد برگزاری هفته پژوهش و فناوری نسبت به سال‌های گذشته گفت: امسال با توجه به نامگذاری سال «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری، هفته پژوهش و فناوری استان در راستای این شعار برگزار می شود و همچنین با توجه به بحث شیوع بیماری کرونا؛ کلیه برنامه‌ها تحت تاثیر قرار گرفته است.

دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن بازار استان گیلان تصریح کرد: خوشبختانه بخش پژوهش و فناوری، شرکت های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری گیلان و همچنین صنایع استان تولیدات و خدماتی را در زمینه مقابله با ویروس کووید -۱۹ ارائه کردند و در سطح ملی خیلی خوب درخشیدند و انتظارم از اصحاب رسانه استان این است که عملکرد مقابله با کرونا و تلاش‌های پژوهشگران و نخبگان استان گیلان را در این هفته منعکس کنیم.

وی ادامه داد: مطابق روال هر سال شعار هفته پژوهش و فناوری امسال “پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید” تعیین شده است.

باستی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مجازی امسال گفت: با توجه به اپیدمی ویروس کرونا و با توجه به اعمال محدودیت ها از طرف ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا کلیه برنامه‌های هفته پژوهش استان و همچنین ۲۱مین نمایشگاه دستاودرهای پژوهش و فناوری استان در تاریخ اعلام شده به صورت مجازی برقرار و پوشش همزمان این مراسم از طریق درگاه اینترنتی http://www.gil-expo.ir برای بازدید علاقه مندان قابل دسترسی است.

به گزارش ایسنا؛ هفته پژوهش و فناوری ملی یک هفته بعد از شروع هفته پژوهش و فناوری استانی برگزار می‌شود، و این بدان منظور است که هفته پژوهش و فناوری ملی و استانی با یکدیگر هم پوشانی پیدا نکند.

انتهای پیام