ایسنا/گیلان مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان گفت: به مناسبت ایام شهادت میرزاکوچک‌خان جنگلی و به منظور آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با ابعاد شخصیتی و اهداف نهضت جنگل، مسابقه «میرزا، سردار جنگل» در گیلان برگزار می‌شود.

محمد لطیفی در جمع خبرنگاران با تسلیت شهادت دانشمند صنعت هسته‌ای و دفاعی کشور شهید دکتر محسن فخری‌زاده، اظهار کرد: در طول تاریخ حضور اسوه و الگوهای استکبارستیزی بسیاری را شاهد هستیم که در حوزه‌های مختلف علمی، دینی، نظامی و … درصدد دفاع از آرمان‌های مقدس اسلام و میهن هستند.

وی افزود: یکی از این مفاخر و اسوه‌های استکبارستیزی میرزاکوچک خان جنگلی است که به مبارزه با جبهه استکبار پرداخت و تلاش کرد تا بتواند نظامی مبتی بر دین و شریعت را پایه گذاری کند.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان اضافه کرد: به مناسبت ایام شهادت میرزاکوچک‌خان جنگلی و به منظور آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با ابعاد شخصیتی و اهداف نهضت جنگل، مسابقه «میرزا، سردار جنگل» در گیلان برگزار می‌شود.

لطیفی با اشاره به توصیف رهبر انقلاب از قیام سردار جنگل، خاطرنشان کرد: میرزاکوچک خان مینیاتوری از نهضت جمهوری اسلامی را بنا گذاشت، لذا آشنایی نسل جوان و آینده سازان انقلاب اسلامی با این مبارزین و اسوه‌ها مهم و ضروری است.

وی با برشمردن محورهای مسابقه، گفت: پیام مقام معظم رهبری به کنگره میرزاکوچک جنگلی در سال ۹۱ محور اصلی این مسابقه است.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان، با برشمردن قالب‌های مسابقه، عنوان کرد: علاقمندان می‌توانند آثار خود را در قالب سرودن شعر گیلکی، تالشی و فارسی، نگارش متن ادبی، طراحی پوستر، ساخت کلیپ و نماهنگ، تهیه پادکست صوتی، خطاطی و نقاشی برای شرکت در این مسابقه ارسال کنند.

لطیفی، ادامه داد: علاقمندان آثار خود را می‌توانند از طریق پیام‌رسان بله به آدرسAlo_hamsangaran حداکثر تا تاریخ پنجم دی ماه ارسال کنند.

وی برگزاری پویشی با همین عنوان را از دیگر برنامه های اتحادیه استان عنوان و اضافه کرد: افراد به منظور همراهی در این پویش می‌بایست نسبت به اشتراک گذاری پست و یا استوری در صفحه شخصی خود در فضای اینستاگرام با هشتگ #میرزا_سردار_جنگل و تگ کردن صفحه اتحادیه استان انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان اقدام کنند.

انتهای پیام