ایسنا/گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: مرحله دوم واکیسناسیون به تعداد ۱۴۲۵ دوز در سطح استان همزمان با سراسر کشور در گیلان انجام خواهد شد.

دکتر آبتین حیدرزاده امروز در جمع خبرنگاران از شروع مرحله دوم واکسیناسیون کرونا از امروز در گیلان خبر داد و اظهار کرد: مرحله دوم واکیسناسیون به تعداد ۱۴۲۵ دوز در سطح استان همزمان با سراسر کشور با توجه به سهمیه تخصیص داده شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: مرحله دوم واکسیناسیون برای نیروهای بیمارستانی، بخش های آی سی یو، تریاژ، بخش بستری کووید ۱۹، اورژانس، جانبازان گرامی، گروه سالمندان و معلولان در سرای سالمندان و اماکن تحت نظارت بهزیستی انجام می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه واکسیناسیون امروزدر رشت، فردا در شرق گیلان و پس فردا در غرب این استان انجام می شود یادآور شد: در مرحله نخست ۱۳۰ نفر از کادر درمان و پرستاران شاغل در بخش‌های مراقبت‌های ویژه واکسینه شدند.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم در آینده نزدیک با انجام واکسیناسیون برای تمام مردم استان و کشور در کنار نظام مراقبت، گام موثری در جهت کنترل و قطع زنجیره بیماری کووید -۱۹ برداریم.

وی با اشاره به روند اجرای طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی در گیلان افزود: در انجام مرحله دوم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بیش از ۲۰۰ هزار نفر از سالمندان گیلانی غربالگری شده‌اند که از این تعداد حدود ۸۴ هزار و ۳۵۶نفر سالمند آسیب پذیر شناسایی شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه از این تعداد سالمند شناسایی شده ۲۱۱۶ مورد مشکوک به بیماری کرونا بودند، یادآور شد: از این تعداد ۱۶۶۴مورد مراقبت در منزل و ۱۷۴۵ نفر مورد تست قرار گرفته اند که تست کرونا ۵۲۹ نفر مثبت اعلام شد.

انتهای پیام