ایسنا/گیلان رییس اداره محیط زیست لاهیجان از افزایش صد درصدی کشفیات اسلحه از شکارچیان متخلف در تالاب امیرکلایه نسبت به سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

علی امیری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه تالاب امیرکلایه یکی از مکان‌های امن زمستان گذرانی پرندگان مهاجر گیلان است، گفت: امسال شکار پرندگان ممنوع است و در صورت هر گونه تخلف ضمن برخورد قانونی با شکارچیان متخلف اسلحه آنها ضبط خواهد شد.

وی افزود: جمعیت پرندگان مهاجر فرود آمده در این تالاب مطلوب است و سرشماری نیز انجام شده ست و پس از جمع‌بندی دقیق اطلاع رسانی خواهد شد.

امیری با اشاره به اینکه اغلب شکارچیان تالاب بومی هستند و به صورت موردی شکارچیان متخلف این تالاب غیربومی هستند، خاطرنشان کرد: آموزش‌های مختلفی را برای افراد بومی به خصوص حاشیه‌نشینان تالاب برگزار کردیم و به دلیل کرونا آموزش‌ها به صورت مجازی است.

رییس اداره محیط زیست لاهیجان با بیان اینکه امسال ۲۹ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز  توسط یگان حفاظت محیط زیست سر محیط بانی امیرکلایه لاهیجان کشف و ضبط شده است، تصریح کرد: سال گذشته میزان تعداد اسلحه کشف شده ۱۴ قبضه بود.

وی گفت: با توجه به عدم صدور پروانه شکار و اتمام فصل سرما و زمستان همچنان شکار هرگونه پرندگان ممنوع است و با حضور شبانه روزی یگان محیط زیست در مناطق و به ویژه مناطق چهارگانه محیط زیست با این افراد برخورد خواهد شد.

امیری از شکارچیان خواست با توجه به نزدیکی فصل بهار و شروع فصل زاد آوری از هرگونه شکار و صید جدا خودداری کنند.

انتهای پیام