ایسنا/گیلان پس از توقف بارش برف سنگین در شهرستان آستارا، جشنواره آدم برفی با رعایت پروتکل های بهداشتی در این بندر مرزی برگزار شد.

یوسف هدایتی، مسئول یک سازمان مردم نهاد در آیین اختتامیه این جشنواره که در زمین ورزشی شهرک هجرت برگزار شد، ادامه داد: با بررسی های انجام شده، روستای عنبران، شهرک هجرت و خانه های آسیاب بیشترین بارش برف را در چند روز گذشته داشتند که به همین منظور، زمین ورزشی شهرک هجرت به عنوان محل برگزار این جشنواره انتخاب شد.

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته شاهد آسیب های روحی بسیاری در جامعه در پی شیوع بیماری کرونا بودیم، ادامه داد: به همین منظور برگزاری جشنواره آدم برفی با هدف ایجاد نشاط اجتماعی به دلیل شکل برگزاری آن که باید هنرمندان با فاصله و خانوادگی در آن شرکت کنند، در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: شرکت کنندگان در طول برگزاری این مسابقه ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی شدند و داوری آن بر عهده فریبا غزنوی و مریم فضلعلی زاده بود.

هدایتی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه در این جشنواره حدود ۲۰ آدم برفی و سردیس برفی نیز ساخته شد، ادامه داد: در پایان به سه نفر به عنوان برگزیده اول تا سوم “محمد وثوق، حسنا احمدیان و بهاره رفیعی پور” جایزه اهدا شد و ۵ اثر متفاوت دارای خلاقیت هنرمندان سینا بشرویه، کیارش نقدی، امیررضا رفیعی پور، ساسان خرمی نیا و آویسا ربانی نیز مورد تجلیل قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این جشنواره گروه های مختلف سنی حضور داشتند، اضافه کرد: این جشنواره توسط گروه مردم نهاد و با همکاری اداره ورزش و جوانان آستارا برگزار شد.

به گزارش ایسنا، جشنواره فوق رأس ساعت ۱۵ ظهر امروز (جمعه ۸ اسفند) آغاز شد و حدود ساعت ۱۷ به پایان رسید.

انتهای پیام