آستارا – ایرنا – امام جمعه آستارا گفت: مردم و بازاریان در آستانه عید نوروز برای حفظ سلامت عمومی و جلوگیری از تعطیلی بازار، پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا را کامل رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی آستارا افزود: عادی انگاری، کم توجهی به مسائل بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک باعث تشدید کرونا خواهد شد و موج چهارم کرونا می تواند تهدید جدی برای سلامت عمومی باشد.

وی بیان کرد: مجلس در یک حرکت انقلابی قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها را تصویب و دولت آن را اجرا کرد و طبق آن، برداشته شدن یا برداشته نشدن تحریم ها به نفع ایران است و تا آمریکا تحریم‌ ها را در عمل لغو نکند، جمهوری اسلامی به تعهداتش در برجام بر نمی ‌گردد.

 امام جمعه آستارا با تبریک هفته احسان و نیکوکاری، از مردم خیر و نوعدوست این شهرستان خواست در هفته احسان و نیکوکاری بمناسبت عید نوروز، برای کمک به نیازمندان بشتابند.

حافظ نیا ادامه داد: اعضای ستاد تنظیم بازار آستارا برای مقابله با گرانفروشی، نظارت بر واحدهای صنفی را تشدید و با متخلفان در چارچوب قانون برخورد کنند.

وی اضافه کرد: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر به عنوان مظهر اراده ملت از اهمیت خاصی برخوردار است و مردم با حضور حداکثری و انتخاب درست می توانند سرنوشت چهارساله کشور را تعیین کنند.

امام جمعه آستارا بر استفاده درست از فضای مجازی در ایام پیشگیری از شیوع کرونا و نظارت والدین بر فعالیت فرزندان در این فضا تاکید کرد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.