رشت – ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه توزیع مرغ گرم در استان از ۲۰۰ به ۲۶۰ تن در روز رسیده است، گفت: مردم نگران کمبود مرغ در استان نباشند.

فرهاد دلق پوش  عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  توزیع  ۱۰ تن مرغ گرم در گیلان در روز افزایش یافته که  به صورت صبح و عصر در بازارهای استان  توزیع می شود تا قیمت این محصول در بازار کنترل شود؛ ضمن آنکه تا پایان سال هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت.
وی با اشاره بر تشدید نظارت بر بازار مرغ و انجام گشت‌های مشترک بازرسان سازمان صنعت، تعزیرات، اتاق اصناف و دامپزشکی تصریح کرد: برخی سودجویی ها در انتقال مرغ به خارج از استان و یا قطعه بندی غیرقانونی مرغ وجود دارد که با آنها به شدت برخورد می شود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان با تأکید بر اینکه خروج مرغ زنده از خروجی های استان ممنوع است، خاطر نشان کرد: شعب ویژه در تعزیرات برای رسیدگی به تخلفات مرغ و بررسی خارج از نوبت پرونده‌ها در دستور کار قرار دارد.
دلق پوش  با اشاره به مصوبه ستاد تنظیم بازار گیلان در زمینه استقرار بازرسان مقیم در کشتارگاه‌ها، از  توزیع مرغ منجمد با مجوز ستاد تنظیم بازار کشور از نیمه دوم اسفندماه  خبر داد.
به گزارش ایرنا ، در روزهای اخیر افزایش قیمت مرغ در برخی استان ها  بازارهای  گیلان را نیز با کمبودهایی مواجه کرده است . قیمت مرغ مصوب در گیلان کیلویی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده است.