ایسنا/گیلان بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی، بارش به صورت برف از نخستین ساعات صبح امروز در شهرستان مرزی بندر آستارا آغاز شد و همچنان با شدت ادامه دارد.

عباس صابر، فرماندار آستارا در جریان بازدید و سرکشی به ادارات عضو اصلی ستاد مدیریت بحران شهرستان، در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بارش نزولات آسمانی نعمت بزرگ خداوند به مردم شمال کشور است و باید بتوانیم از آن استفاده بهینه کنیم.

وی با بیان اینکه بارش های پیش رو که در آخرین ماه زمستان رخ می دهد، بخش اعظمی از آب مورد نیاز شهرستان را در حوزه های مختلف، به خصوص بخش کشاورزی تأمین می کند، ادامه داد: باید طوری مدیریت کنیم تا آب ناشی از این بارش ها را در تالاب ها و آب بندان ها ذخیره کنیم.

صابر  با اشاره به اینکه همه دستگاه های خدمات رسان برای کاهش خسارت ناشی از برف پیش رو در آماده باش کامل هستند، افزود: جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران از چند روز گذشته تشکیل و وظایف نیز تقسیم شده است.

وی با تأکید بر اینکه برای مقابله با بحران سنگینی برف پیش رو، دستگاه های مربوطه از همان دقایق نخست، پای کار بودند، خاطرنشان کرد: شهروندان نیز توصیه های ستاد را جدی بگیرند و برای سهولت در خدمات رسانی از ترددهای غیرضروری و پارک خودروها در حاشیه خیابان های سطح شهر و سایر مناطق، به خصوص مناطق کوهستانی بپرهیزند.

فرماندار آستارا با استناد به اطلاعیه های سازمان هواشناسی، تصریح کرد: همانظور که پیش بینی شده است بارش در مناطق جلگه ای غرب استان گیلان، به خصوص شهرستان مرزی بندر آستارا بین ۲۰ تا ۶۰ سانتی متر خواهد بود که در مدت زمان ۳۶ ساعت رخ می دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به حجم زیاد پیش بینی برف در یک بازه زمانی کوتاه، شهروندان نسبت به رعایت برخی توصیه ها از قبیل پوشاندن کنتورهای آب، کاهش مصرف آب و مدیریت مصرف گاز در اسرع وقت اقدام کنند.

وی در پایان اضافه کرد: هم اکنون نیروهای شهرداری و راهداری با ماشین آلات سنگین در حال بازگشایی معابر عمومی هستند و این عملیات تا زمان عبور سامانه بارشی و بازگشایی کامل معابر نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، بارش مخلوط برف و باران از واپسین ساعات روز قبل آغاز شده و از حدود ساعت چهار بامداد امروز (چهارشنبه ۶ اسفند) بارش به صورت برف در شهر مرزی بندر آستارا می باشد که هم اکنون نیز بیش از ۵ سانتی متر برف به زمین نشسته است.

انتهای پیام