رشت-ایرنا-استاندار گیلان با بیان اهمیت حفظ محیط زیست برای دستیابی به توسعه پایدار بر لزوم استفاده از ظرفیت های مردمی برای حفاظت از محیط زیست به ویژه در مواقع بروز حوادثی همچون آتش‌سوزی‌ها تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز سه‌شنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان سیاهکل اظهار داشت: استاندار گیلان با اشاره به اینکه فعالیت صنایع تبدیلی و شیوه های مدرن کشاورزی طی سالیان اخیر در این شهرستان با اقبال خوبی از سوی سرمایه‌گذاران مواجه شده، افزود: بایستی در مسیر تحقق این مهم؛ ضمن راه‌اندازی واحدهای جدید و ایجاد اشتغال، حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی به طور اصولی مورد توجه باشد.

وی به همراهی‌های خوب مردم هنگام بروز آتش سوزی‌ها اشاره و بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها را جزء انتظارات خود از فرماندار جدید عنوان و تاکید کرد: حفاظت از محیط زیست از اولویت های ماست.

وی خاطرنشان کرد: جاذبه های گردشگری، دیدنی های بکر، مردم خونگرم و مهمان‌نواز سیاهکل هر گردشگری را برای حضور در این منطقه دارای تاریخچه‌ کهن و طبیعت زیبا ترغیب می‌کند.

وی با بیان اینکه در سایه انسجام، وفاق، همدلی و مشارکت همه جانبه در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، دوره سخت و دشوار مقابله با کرونا نیز سپری می‌شود، ابراز امیدواری کرد پس از غلبه بر بیماری؛ در این مناطق مجدداً شاهد حضور پررنگ گردشگران و رونق کسب و کار ناشی از خدمات بخش گردشگری باشیم .

استاندار گیلان یکی از اقدامات دولت علاوه بر پرداختن به مسائل اقتصادی و معیشتی را ایجاد امید بین مردم و همچنین افزایش نشاط اجتماعی در جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: این مناطق از دیرباز شاهد برگزاری جشنواره‌های گوناگون بومی و محلی به ویژه در منطقه دیلمان بوده که در چنین شرایطی، با استفاده از بستر فضای مجازی باید برگزار شود تا شاهد پویایی اجتماعی و افزایش نشاط در شهرستان باشیم.

وی امنیت و سلامت را دو نعمت مهمی دانست که کشور ما کارنامه درخشانی در این بخش دارد و افزود: سیاهکل از بابت شاخص های امنیتی و وجود آرامش اجتماعی، شهرستانی خوب و شایسته محسوب می شود که زمینه را برای توسعه و تعالی فراهم کرده است.

زارع ادامه داد: در پرتو همین همدلی ها ، شاهد اجرای موفق طرح مواسات و جمع آوری کمک های مومنانه و نیز فعالیت گروه های بسیجی در سیاهکل بوده ایم.

وی شاخص جمعیتی را یکی از مولفه‌های مهم و قانونی در اختصاص اعتبارات شهرستانی عنوان و تصریح کرد: به سبب ظرفیت های متعددی موجود در سیاهکل ، در دولت تدبیر و امید اقدامات همدلانه خوبی با فعالیت دستگاه های اجرایی صورت گرفته است.

استاندار گیلان با بیان اینکه علاوه بر جمعیت، شاخص وسعت هم بعنوان مولفه اختصاص اعتبار باید درنظرگرفته شود، افزود: باتوجه به اینکه امروز انجام هر فعالیتی در کنار استمرار همراهی ها، نیازمند اعتبار است و در شاخص وسعت و شرایط جغرافیایی، سیاهکل متفاوت از سایر شهرستان هاست در این خصوص پیشنهاداتی به سازمان های ملی داده شده که امیدواریم اصلاح شود.

وی احیاء واحدهای راکد تولیدی و بازگشت کارخانجات تعطیل به چرخه تولید به ویژه طی دو سال اخیر را همواره جزء اهداف مهم دولت دانست و با اشاره به اینکه واحدهای تملیک شده بانک ها مقرر شده به چرخه فعالیت برگردند، اظهار داشت: توجه به این واحدها و حمایت از بخش خصوصی برای رونق اشتغال و فعالیت های اقتصادی مورد تأکید است و در این راستا از هر ظرفیتی که زمینه اشتغال را فراهم کند ضمن استقبال، حمایت هم می‌کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال بارش برف و باران در مناطق مختلف استان طی روزهای آتی اشاره و بر لزوم آماده باش تمامی دستگاه‌های خدمات رسان تأکید و تصریح کرد: فرمانداران، شهرداران و مدیران دستگاه‌های استانی و شهرستانی  به صورت میدانی پای‌کار باشند و از تمامی امکانات و ظرفیت ها برای خدمت رسانی به مردم استفاده کنند.

وی با اشاره به قرارداشتن در آستانه فصل زراعی جدید از کشاورزان سخت‌کوش گیلانی خواست که از فرصت بارش‌ نعمت الهی استفاده بهینه کرده و مزارع خود را شخم زمستانه بزنند.

استاندار گیلان در ادامه به درپیش بودن مهمترین رویداد سیاسی و اجتماعی سال آینده نیز اشاره و اضافه کرد: برگزاری انتخابات با سلامت و امنیت کامل، زمینه ساز افزایش اعتماد است و باید برای حضور گسترده مردم در این مشارکت بزرگ، بسترسازی های لازم صورت گیرد  چراکه صندوق آراء تضمین حفظ این نظام است.

وی ادامه داد: مشارکت حداکثری با محوریت قانون، همکاری مردم، مسئولان و حفظ وحدت محقق می‌شود و زمینه ساز افزایش اعتماد عمومی است.

زارع   خطاب به مسئولان حاضر خاطرنشان کرد: نظم و انضباط، تکریم و تلاش برای جلب رضایت مردم را در رأس فعالیت‌های خود قرار دهید.

وی  با بیان اینکه همکاری شایسته اعضای شورای اداری در بخش های مختلف مورد انتظار است، گفت: پروژه های عمرانی و نیز شماری از واحدهای اقتصادی دارای افزون بر پیشرفت ۷۰ درصدی را با اهتمام مضاعف، هرچه زودتر و حتی قبل از هفته دولت پیش‌رو به بهره برداری رسانده و به مردم تحویل داده شود.

استاندار گیلان در خاتمه استفاده حداکثری از مشارکت مردم، ظرفیت جوانان و سمن ها برای پیشبرد امور و اهتمام به جلب رضایت آنان، تعامل و همکاری با ائمه جمعه، نماینده مجلس و نخبگان شهرستان و تلاش پرانگیزه تا آخرین روز مسئولیت را جزء انتظارات خود از فرماندار جدید شهرستان سیاهکل عنوان کرد.

در پایان این مراسم با قدردانی از تلاش‌های محمود صوفی در دوران تصدی فرمانداری سیاهکل، رحمت حیدری نژاد به عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی شد.