رشت – ایرنا- بانوان گیلانی در مسابقات کشتی آلیش قهرمانی بانوان کشور دو مدال کسب کردند.

رئیس هیات کشتی استان گیلان روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ششمین دوره رقابت های کشتی آلیش بانوان کشور گرامیداشت شهدای سلامت با معرفی تیمها و نفرات برتر در تهران پایان یافت که در نهایت ورزشکاران گیلانی یک مدال نقره و یک مدال برنز کسب کردند.

امیر رضی زاده افزود: در جریان این رقابت ها و در پایان مسابقات وزن ۶۰ کیلوگرم ، ثریا حاجت ارده جانی بانوی ورزشکار َشایسته استان گیلان پس از ورزشکاری از مازندران عنوان نایب قهرمانی را کسب و مدال نقره این وزن را به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: همچنین در پایان رقابت های وزن ۷۰ کیلوگرم، آزاده علیزاده دیگر ورزشکار شایسته گیلانی حاضر در این مسابقات ، پس از ورزشکارانی از توابع تهران و اصفهان مقام سوم را کسب و مدال برنز این وزن را تصاحب کرد.

وی بیان کرد: در ششمین دوره رقابت های کشتی آلیش قهرمانی بانوان کشور گرامیداشت شهدای سلامت، ۱۱۲ ورزشکار این رشته از سراسر کشور  در مجموعه ورزشی آزادی تهران با هم به رقابت پرداختند.

کشتی آلیش که به آن کشتی با شال هم می گویند از دیرباز به صورت یک کشتی سنتی در کشورهایی از جمله قرقیزستان، ازبکستان، ایران، لیتوانی، قزاقستان دارای ریشه بوده و در ایران نیز در مناطقی از جمله استان های خراسان، گلستان و مازندران فعالیت گسترده تری دارد.