رشت – ایرنا – مهدی پوررهنما قهرمان به نام گیلانی به مرحله جدید اردوی تیم ملی پاراتکواندو دعوت شد.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اردوی پاراتکواندو کشورمان برای آمادگی ورزشکاران جهت حضور در بازی‌های پارالمپیک توکیو  از روز جمعه هشتم اسفندماه در جزیره کیش آغاز می‌شود.

محسن سترگی افزود: با توجه به اعلام فدراسیون ، مهدی پور رهنما ورزشکار شایسته و ملی پوش گیلانی که به همراه یک ورزشکار دیگر سهمیه پارالمپیک در رشته تکواندو را کسب کرده اند، در این مرحله از اردو حضور خواهند یافت.

وی ادامه داد: این پنجمین مرحله اردوی تمرینی تیم ملی پاراتکواندو در سال جاری خواهد بود و مهدی پور رهنما به همراه دیگر ورزشکار ملی پوش حاضر در این اردو ، تا روز ۲۵ اسفند ماه تمرینات خود را در دو نوبت صبح و عصر زیرنظر کادر فنی تیم ملی پیگیری می‌کنند.

وی بیان کرد: مهدی پوررهنما پس از اتمام پنجمین مرحله اردوی تیم ملی پاراتکواندو در کیش، به استراحتی چند روزه می‌روند و از هفتم فروردین‌ ماه سال ۱۴۰۰ مرحله جدید تمرینات خود را در فدراسیون تکواندو آغاز می‌کنند.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان ابراز امیدواری کرد این ملی پوش گیلانی که  از امیدهای ایران برای کسب مدال در پارالمپیک است ، همچنان با قدرت بدرخشد و در نهایت مدال طلای مسابقات پارالمپیک توکیو را برای ایران و استان گیلان به ارمغان آورد.

مهدی پوررهنما متولد سال ۱۳۷۴  بندرانزلی است و از هفت سالگی در رشته تکواندو فعالیت خود را آغاز و تاکنون افتخارات بسیاری کسب کرده که علاوه بر تصاحب مدال طلای سومین دوره رقابت های پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹،  طلای مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا، مدال طلای هفتمین دوره پاراتکواندو جهانی انگلیس در سال ۱۳۹۶، مدال طلای جهانی آمریکای جنوبی سال ۱۳۹۱، طلای جهانی روسیه سال ۱۳۹۳، طلای تکواندو آسیا چین تایپه، نقره تکواندو جهانی ۱۳۸۹، برنز مسابقات باکو سال ۱۳۸۸، مدال طلای پاراتکواندو آسیا در کره جنوبی و مدال طلای پاراتکواندو آسیا در فیلیپین از جمله افتخارات این ورزشکار گیلانی است.