رضوانشهر- ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت: با توزیع به موقع و روزانه مرغ و همچنین روغن، وضعیت بازار در سطح این شهرستان مطلوب و به ثبات نسبی رسیده است.

محمود قاسمی در جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: در حوزه بازار با کسی شوخی و تعارف ندارم و هرج و مرج در بازار را بر نمی تابم و برای رفاه حال مردم باید بازار را تحت نظارت و کنترل داشته باشیم.

وی افزود: هم اکنون در سطح رضوانشهر و پره سر در زمینه مرغ و روغن و سایر کالاهای اساسی، وضعیت ما مطلوب و خوب است و باید بیشتر از قبل تلاش کنیم تا جلوی کاستی‌ها و هرج و مرج در بازار را بگیریم.

فرماندار رضوانشهر خاطرنشان کرد: در امر تأمین و توزیع اقلام و کالاهای اساسی بین صنوف و مغازه داران، باید عدالت را رعایت کنیم و به گونه ای باشد که همه مغازه‌ها بتوانند این کالاها را جذب کنند تا به راحتی در دسترس مردم قرار دهیم.

قاسمی در ادامه از وضعیت نان در برخی نانوایی‌های شهرستان اظهار نگرانی و تصریح کرد: همچنان شاهد ازدحام و کم توجهی بعضی‌ها در مقابل تعدادی از نانوایی‌های سطح شهر هستیم که دستورات بهداشتی ستاد کرونا را جدی نمی‌گیرند.

وی همچنین خطاب به مسئولان مربوطه و اداره صنعت معدن تجارت در رضوانشهر گفت: برای کنترل بهتر و تشدید نظارت و بازرسی‌ها از ظرفیت بسیج اصناف استفاده شود تا شاهد کاهش تخلفات باشیم.

وی همچنین متذکر شد: ادامه روند تخلف از سوی بعضی از صنوف قابل تحمل نیست و اقدام به پلمپ و نصب پلاکارد در مقابل واحدهای صنفی متخلف خواهیم کرد و با این عمل، جلوی موج سواری فرصت طلبان در بازار را خواهیم گرفت.

همچنین رئیس اداره صنعت معدن تجارت رضوانشهر نیز گفت: طی هفته اخیر به میزان ۳۶ تن روغن جهت مصرف خانوارها، قنادی‌ها و شیرینی پزی ها در سطح این شهرستان جذب و توزیع شده است.

حسن مرادی افزود: در امر توزیع مرغ نیز بیش از ۲۸ تن مرغ منجمد در اختیار عاملان توزیع قرار گرفته و با قیمت مصوب بین مردم مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر توزیع شده است.

رئیس اداره صنعت معدن تجارت رضوانشهر با اشاره به بازرسی‌های بعمل آمده از بازار یادآو: شد طی هفته گذشته به میزان ۱۶۰ فقره بازرسی از بازار این شهرستان داشته‌ایم که از این میزان ۱۶ مورد تخلف در زمینه‌های کم فروشی، گران فروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب، مشاهده شد و بیش از ۱۶ میلیون ریال پرونده جریمه جهت اقدام به تعزیرات ارسال گردید.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ واحد صنفی دارد.