آستارا – ایرنا – اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از تامین و توزیع ۳۰ تن روغن مایع خوراکی برای تنظیم بازار خبر داد و اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان نیز با لحاظ شرایط کرونایی، اجرای طرح توزیع پستی کتاب را آغاز کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا عصر یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: امروز توزیع ۳۰ تن روغن مایع سرخ کردنی به قیمت ۹۴ هزار و ۵۰۰ ریال در فروشگاه های بزرگ آغاز شد و هفته گذشته نیز ۱۴ تن توزیع شده بود.

محسن آهنی افزود: به زودی کمبود مقطعی این کالا با تداوم توزیع مناسب رفع خواهد شد و از همه ظرفیت ها جهت تامین ارزاق عمومی استفاده می کنیم و با کنترل قیمت ها، همراهی مردم و پرهیز از هیجان کاذب خرید، آرامش بازار افزایش خواهد یافت.

آغاز اجرای طرح توزیع پستی کتاب

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی آستارا نیز گفت: علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی می ‌توانند با توجه به شرایط کرونایی، کتاب‌ های مورد نیاز خود را بدون مراجعه به کتابخانه ها و از طریق سایت www.gilanpl.ir تقاضا کنند.

رامش انورزاده افزود: پس از ثبت تقاضای کتاب در سایت مذکور، کتاب ها در اولین فرصت بسته بندی و به درب منازل ارسال می شود و چهار کتابخانه آستارا از ۴۲ هزار نسخه کتاب و حدود ۲ هزار عضو برخوردار است.

شیوع کرونا در همه کشورها خسارت مالی و جانی ایجاد کرده و فعالیت مراکز عمومی نظیر کتابخانه ها نیز محدود شده و به فضای مجازی سوق یافته است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.