رشت – ایرنا – فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آستانه اشرفیه از کشف ۲ تن چوب قاچاق رها شده در منطقه اشمان کماچال بخش بندرکیاشهر از توابع این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ حمید محمدی نسب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این میزان چوب قاچاق به شکل ماهرانه ای در یکی از زمین های منطقه مخفی و جاگذاری شده بود، افزود: مامورین انتظامی پاسگاه دهسر در حین گشت زنی،  چوبهای قاچاق (توسکا) را کشف و ضبط کردند.

وی با اشاره به رفع تصرف یک هزار و ۷۳۰ متر از اراضی ملی در روستای نازکسرا بخش مرکزی آستانه اشرفیه نیز گفت: این زمین توسط یک خانواده پنج نفره تصرف شده بود که با حکم مقام قضایی و با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، منابع آب و مامورین نیروی انتظامی رفع تصرف شد.

سرهنگ محمدی نسب با اشاره به دستگیری یک سارق سابقه دار در این شهرستان هم افزود: این سارق ۴۶ ساله دارای شش بار سابقه زندان است وبه اتهام هفت مورد سرقت از منازل مسکونی و یک مورد سرقت از معابر عمومی دستگیر شد.

فرماندهی نیروی انتظامی آستانه اشرفیه در ادامه از راه اندازی آموزشگاه گواهینامه موتور سیکلت در این شهرستان خبر داد و گفت: این آموزشگاه برای اولین بار با هدف ارائه خدمات به عموم راه اندازی شده است.

سرهنگ محمدی نسب اظهار داشت: این آموزشگاه از نهم اسفندماه شروع به کار می کند و مردم منطقه می توانند برای اخذ گواهی نامه موتور سیکلت به آن مراجعه کنند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.