رشت – ایرنا – سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی گفت: مردم هنوز ویروس کرونا را خیلی جدی نمی گیرند و یا خسته اند و یا از نظر اقتصادی در مضیقه هستند و با این وضعیت در هراسیم که مبادا اسفند سخت و خطرناکی مثل سال گذشته داشته باشیم.

بابک صیاد یکشنبه در طرح ویزیت رایگان که به مناسبت هفته سلامت مردان در پایگاه سلامت کلویر بندرانزلی برگزار شد ، افزود : این شهرستان هم اکنون در وضعیت زرد قرار دارد اما متاسفانه اخیرا تعداد موارد سرپایی کووید ۱۹ و تست مثبت بیشتر شده که تعدادی از آنان به بیمارستان ارجاع داده شده اند.

 وی خواستار رعایت قرنطینه ۱۴ روزه برای افراد مبتلا شد و اظهار داشت : روسایی که تست کارمندانشان مثبت شده آنها را مکلف به حضور در محل کار نکنند.

وی درخصوص دریافت واکسن اسپوتنیک ۵ توسط کادر درمان شهرستان بندرانزلی نیز گفت : در حال حاضر پرسنل ICUشهرستان واکسینه شده اند و هم اکنون در نوبت دریافت دوز دوم واکسن هستند.

وی تصریح کرد : اگر گروه‌های هدف کادر بهداشت و درمان و سالمندان واکسینه شوند اثربخشی ویروس کم شده و این به ما کمک خواهد کرد بتوانیم از این اپیدمی جلوگیری کنیم .

در طرح ویزیت رایگان که در محله کلویر بندرانزلی برگزار شد دکتر صیاد سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی بعنوان پزشک حضور داشت و با انجام تست قند خون و اندازه گیری سطح اکسیژن خون بیماران نیازمند به درمان را به بیمارستان انزلی ارجاع داد.