رشت – ایرنا – فرماندار آستانه اشرفیه گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون افزون بر ۱۳ هزار بسته حمایتی و معیشتی بین نیازمندان این شهرستان توزیع شده است.

حمید رضایی امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ارزش این بسته های حمایتی را بیش از ۳۳ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: هزینه تامین این بسته ها با کمک و مشارکت نهادهای حمایتی، گروه های مردمی، نیکوکاران، پایگاه های مقاومت و دهیاران تهیه و در بین نیازمندان توزیع شده است.

وی با اشاره به ادامه روند تهیه و توزیع بسته های حمایتی در این شهرستان با هدف کمک به خانوارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: این شهرستان هم اکنون در وضعیت نارنجی قرار دارد و کلیه فعالیت های فرهنگی شامل؛ مدارس، دانشگاه ها، نماز جمعه و همچنین مشاغل درجه ۳ و ۴ در این منطقه تعطیل است.

رضایی بر ضرورت رعایت پروتکل های ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا توسط عموم مردم تاکید و خاطر نشان کرد: استفاده از ماسک، مواد ضد عفونی کننده، رعایت فاصله گذاری اجتماعی از نکات مهمی است که باید از سوی عموم مردم رعایت شود، ضمن آنکه انتظار می رود از هرگونه تجمعات و سفرهای غیر ضروری خودداری شود.

به گفته وی، اعمال محدودیت های کرونایی نیز در این شهرستان با جدیت و نظارت شدیدتری ادامه دارد و خودروهایی که این محدودیت ها را نادیده می گیرند توسط عوامل انتظامی اعمال قانون می شوند.

فرماندار آستانه اشرفیه همچنین با اشاره به تشدید نظارت بر بازار این شهرستان نیز گفت: در آستانه سال نو نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی شهرستان از سوی دستگاه های نظارتی با حساسیت ویژه ای انجام می شود.

رضایی گفت: به منظور تامین کالاها و خدمات مورد نیاز در منطقه ستاد تنظیم بازار این شهرستان برنامه ریزی های لازم انجام داده است.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.