ایسنا/گیلان رئیس منابع طبیعی آستانه اشرفیه، از رفع تصرف ۱۰ هزار و ۴۵۹ مترمربعی اراضی ملی طی ۱۱ ماهه امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: ارزش ریالی این اراضی رفع تصرف شده بالغ بر ۱۵.۶ میلیارد تومان است.

مهرداد کهنسال در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مساحت ۱۲ هزار هکتاری اراضی ملی در شهرستان آستانه اشرفیه، اظهار کرد: از این میزان، ۱۴۷۰ هکتار مربوط به جنگل های جنگلی و ۱۰۴۱ هکتار مربوط به اراضی جنگل کاری شده است.

وی مساحت اراضی ساحلی شهرستان آستانه اشرفیه را ۱۱۸۹ هکتار دانست و تصریح کرد: این شهرستان دو پارک جنگلی دارد که پارک جنگلی صفرابسته ۱۳۵۴ هکتار و پارک جنگلی کیاشهر ۲۰ هکتار مساحت دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستانه اشرفیه، عمده ترین چالش این شهرستان در حوزه حفاظت از اراضی ملی را قاچاق چوب آلات جنگلی دانست و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶۲۴ اصله چوب آلات جنگلی قاچاق شامل کاتین و گرده بینه کشف و ضبط شد و که حجم تقریبی آن ۷۰ مترمکعب است.

کهنسال، از توقیف ۱۰ دستگاه خودروی حامل چوب آلات قاچاق و پنج دستگاه اره موتوری از قاچاقچیان خبر داد و یادآور شد: ارزش ریالی چوب آلات جنگلی کشف شده ۱۲۶ میلیون تومان بوده است و افراد مرتبط با قاچاق چوب بازداشت شدند.

وی با بیان اینکه امسال چهار فقره آتش سوزی در سطح اراضی جنگلی شهرستان به وقوع پیوسته است، گفت: مساحت درگیر با حریق ۱۱ هزار مترمربع بوده و خوشبختانه به دلیل سطحی بودن، آسیب جدی به جنگل وارد نشده است.

رئیس اداره منابع طبیعی آستانه اشرفیه، از رفع تصرف ۱۰ هزار و ۴۵۹ مترمربعی از اراضی ملی شهرستان طی ۱۱ ماهه امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: ارزش ریالی این اراضی رفع تصرف شده بالغ بر ۱۵.۶ میلیارد تومان است.

کهنسال، با اشاره به توزیع نهال رایگان بین مردم در هفته منابع طبیعی، اضافه کرد: همزمان با هفته منابع طبیعی امسال در مجموع در چهار هکتار از اراضی ملی شهرستان درختکاری خواهیم داشت.

انتهای پیام