لاهیجان – ایرنا- دو اثر فیلمسازان نوجوان انجمن سینمای جوان لاهیجان به بخش مسابقه «فیلمهای نوجوان» چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی استان گلستان راه یافت.

به گزارش یکشنبه ایرنا ، دو فیلم کوتاه ( همیشه با هم ) ساخته علیرضا عادلی و ( پابزار ) ساخته آناهیتا خداداد از فیلمسازان نوجوان انجمن سینمای جوان لاهیجان به بخش مسابقه « فیلمهای نوجوان» چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی استان گلستان راه یافتند و قرار است با پانزده فیلم کوتاه دیگر راه یافته به این بخش رقابت کنند.

به‌ گزارش روابط ‌عمومی چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی ، حمیدرضا زرگرانی، محمد طبرسا، امین قشقاییان و سید محمدرضا حسینی، به عنوان مشاوران انتخاب فیلم های نوجوان و موبایلی این جشنواره بوده اند.

فیلم کوتاه سه دقیقه ای ” همیشه با هم ” با نویسندگی و کارگردانی علیرضا عادلی و تصویربرداری رویا مهدی پور و تدوینگری مصطفی خانی پور و بازیگری علیرضا عادلی ، کسری منفردی و انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر لاهیجان به عنوان مجری طرح به این جشنواره راه یافته است.

در این فیلم علیرضا نوجوانی است که در ایام کرونایی خود را برای روز تولد دوازده سالگی اش آماده می کند و منتظر دوستان و خانواده اش برای حضور در تولدش است اما….

فیلم کوتاه پنج دقیقه ای” پا بزار ” با نویسندگی وکارگردانی آناهیتا خداداد ، تصویربرداری پیام ترابی و رضا وکیلی و تدوینگری محّمدرضا عابدی، صدابرداری امیرگل محمدی،رگریموری نسرین احمدی و بازیگری النا نوذری – محّمد رهروان – کبری کوهی و مرتضی خندان و همکاری اهالی محترم شهر ماسوله ، با تهیه کنندگی سپیده نوذری و انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر لاهیجان به عنوان مجری طرح به این جشنواره راه یافته است.

در این فیلم دختربچه ای که در دنیای شاد کودکانه اش با مادربزرگش زندگی می کند و دربازار محلی شهرشان به مادربزرگش کمک می کند .در آنجا با اتفاقاتی روبرو می شود…

چهاردهمین جشنواره ی ملی فیلم کوتاه رضوی به دبیری سعید نجاتی با محوریت سیره ی علمی و عملی امام رضا (ع) به همت و مشارکت سازمان سینمایی نظارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان چهارم تا هفتم اسفند ماه در گرگان برگزار خواهد شد.

شهرستان لاهیجان با ۱۶۷ هزار نفر جمعیت به عنوان شهری گردشگر پذیر  علاوه بر مزیت های مهم طبیعی و گردشگری و منحصر بفرد به عنوان شهرستانی فرهنگی و فرهنگ دوست در شمال شرق استان گیلان کانون فعالیت گروهای های مختلف فرهنگی ، هنری و تجسمی و نمایشی می باشد.

انجمن سینمای جوانان ایران ـ دفتر لاهیجان در سال ۱۳۶۵  تاسیس شد. این دفتر تاکنون علاوه بر دوره های ارزشمند فیلمسازی تولیدات موفقی داشته است .