ایسنا/گیلان رئیس اتاق اصناف بندر مرزی آستارا گفت: شهروندان از مرغ فروشان و فروشگاه های خاطی که در این شرایط سخت معیشتی، با احتکار و گران فروشی از نیاز مردم برای استفاده از کالاهای اساسی سوء استفاده می کنند، خرید نکنند.

حسین ابوالحسنی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ستاد تنظیم بازار استان گیلان، میزان سهمیه کالاهای اساسی از قبیل مرغ و روغن با نرخ دولتی را برای شهرستان مشخص کرده است.

وی با بیان اینکه مرغ و روغن ارسالی از مرکز استان، به نسبت مشخص و معین به شهر منتقل می شود، ادامه داد: از ۶۰ تن روغن مورد نیاز ماهانه در شهرستان بالغ بر ۴۵ تن و از ۹ تن مرغ مورد نیاز روزانه نیز هفت تن برای عرضه با نرخ دولتی وارد شهرستان می شود که در صورت توزیع و عرضه صحیح می تواند، بخش اعظمی از نیاز بازار را تأمین کند.

وی افزود: محموله های ارسالی نیز به نسبت مشخص به مرغ فروشی ها و عوامل عرضه در شهرستان، به خصوص فروشگاه های بزرگ تحویل می شود.

ابوالحسنی با اشاره به اینکه برخی از مرغ فروشی ها در اقدامی غیرقانونی با بستن مغازه ها در پیش از ظهر از عرضه کالاها به نرخ دولتی امتناع می کنند، خاطرنشان کرد: این افراد مرغ های نرخ دولتی را به نرخ آزاد بعدازظهرها می فروشند که شناسایی شده اند.

وی با بیان اینکه شهروندان از خرید مرغ و سایر اقلام از این صنوف و فروشگاه های خاطی خودداری کنند، تصریح کرد: ۱۲ عامل توزیع خاطی در شهرستان شناسایی شده اند که با تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با تأکید بر اینکه در این شرایط سخت که مردم تحت فشار هستند، ما وام دار کسی نیستیم، اضافه کرد: واحدهای خاطی در مرحله اول به تعزیرات حکومتی معرفی، در مرحله دوم سهمیه آنها قطع و در مرحله سوم نیز پلمب می شوند.

رئیس اتاق اصناف آستارا، در پایان تأکید کرد: شهروندان آستارایی در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به شماره ۰۹۱۱۳۸۱۸۰۳۱ اتاق اصناف این شهرستان اطلاع دهند.

انتهای پیام