ایسنا/گیلان جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج گفت: امروز نظام اسلامی ما از سرمایه عظیم جامعه دانشگاهی به عنوان اصلی ترین کانون تولید قدرت نرم برخوردار است و باید با اتکای به آن «ما می توانیم» را در عرصه جهانی عملی کرد.

سرهنگ حسن حبیبی در جلسه هماهنگی و پشتیبانی روسای دانشگاه های استان گیلان در طرح شهید سلیمانی با محوریت غربالگری محله محور کرونا، با بیان اینکه قاطبه جامعه دانشگاهی ما به آرمان های جمهوری اسلامی ایران، ایمان ‌و اعتقاد دارند، گفت: این اعتماد و اعتقاد دانشگاهیان را بر آن داشته تا برای کارآمدی نظام اسلامی در حوزه تولید علم و فناوری تلاش و مشارکت کنند.

وی افزود: امروز نظام اسلامی ما از سرمایه عظیم جامعه دانشگاهی به عنوان اصلی ترین کانون تولید قدرت نرم برخوردار است و باید با اتکای به آن «ما می توانیم» را در عرصه جهانی عملی کرد.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج، با بیان اینکه دشمن درصدد است اعتماد و اعتقاد و مشارکت جامعه دانشگاهی را تضعیف کند و آنان را فراروی نظام اسلامی قرار دهد، اظهار کرد: بی شک مهمترین پشتوانه جمهوری اسلامی ایران در حوزه قدرت نرم «دانشگاه‌ها» هستند.

حبیبی، دانشگاه ها را سرمایه عظیم اجتماعی دانست و اضافه کرد: این سرمایه ملی می تواند کانون تولید علم، پویایی فناوری، فرهنگ اسلامی و انقلابی و مقابله با جنگ نرم دشمنان باشد لذا هر کشوری که بتواند نیروهای خلاق، هوشمند، متخصص و متعهد را پرورش دهد و در اختیار بگیرد به لحاظ روانشناختی قدرت پیدا می کند.

وی با اشاره به راهبرد مخالفان نظام اسلامی برای رخنه در مراکز آموزش عالی و پرورش عناصر تحت نفوذ خود، تصریح کرد: دانشگاه متولی اصلی تربیت نسل متخصص و نخبه در جامعه است و هرچقدر دانشگاه بتواند نخبگان و عناصر متعهد و متخصص تربیت کند، سیستم سیاسی و اجتماعی کشور کارایی بیشتری خواهد یافت.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج، با بیان اینکه دانشگاه به واسطه گستردگی مخاطبان و ماهیت فرهنگی و علمی از مراکز راهبردی در حوزه تولید وحدت و انسجام ملی است، متذکر شد: همین ویژگی موجب شده دانشگاه ها همواره مورد طمع دشمنان و مخالفان نظام اسلامی قرار گیرند.

وی تقویت قدرت نرم جمهوری اسلامی را در گرو اقدامات دانشگاه ها برای تحقق آرمان اتحاد و همگرایی جامعه دانست و اظهار کرد: معنویت و تهذیب نفس در کنار فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه ها باید مورد توجه قرار گیرد.

حبیبی، خدمت صادقانه به مردم را از جمله ایدئولوژی های اسلامی دانست و بیان کرد: روسای دانشگاه های استان آمادگی کامل و همراهی همه جانبه خود را در پشتیبانی از طرح غربالگری سراسری ویروس کرونا که با هدایت شبکه بهداشت و درمان استان و مشارکت سپاه و بسیج در حال اجراست، اعلام کردند.

انتهای پیام