لاهیجان – ایرنا – قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور با بیان اینکه سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار کشاورز تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند، گفت: با توجه به بالا بودن خطرات برای بخش و حوادث از کشاورزان خواست تا نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند

محمدابراهیم حسن نژاد روز جمعه درجریان سفر به لاهیجان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه همواره دغدغه نظام بیمه کشاورزی حمایت از تولید در این بخش  همسو با سیاست های کلان وزارت جهاد کشاورزی بوده است، گفت: تلاش شده با اجرای برنامه های مدون بخشی از ریسک های مالی تولید در بخش کشاورزی را مدیریت کرده و کشاورزان خسارت دیده را به چرخه تولید بازگرداند.

وی گیلان را یکی از رکن های کشاورزی کشور برشمرد و افزود: بیمه کشاورزی با استمرار تولید در بخش کشاورزی به دنبال فراهم نمودن امنیت غذایی در کشور است.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور با اشاره به پرداخت غرامت یک هزار و ۴۵۰ میلیارد تومانی به کشاورزان از ابتدای سال زراعی ۹۹ اشاره کرد و گفت: از مبالغ در بخش های مختلف خسارت دیده اعم از باغبانی، زراعت، دام پروری و طیور پرداخت شد و پیش بینی می گردد که این رقم تا پایان سال جاری به ۲ هزار میلیارد تومان برسد.

حسن نژاد با بیان اینکه صندوق بیمه محصولات کشاورزی یک مجموعه حمایتی است، گفت: در این طرح دولت ۷۰ درصد حق بیمه پرداخت می کند و این انگیزه ای است که باعث می شود تولید کنندگان به بیمه محصولات خود بپردازند.

لاهیجان شهرستانی کشاورزی و معروف به شهر چای، ابریشم و برنج است و با جمعیتی بالغ بر ۱۶۷ هزار نفر در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان (رشت) قرار دارد.