آستارا – ایرنا – رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تالش گفت: ارتفاع برف در مسیرهای کوهستانی از جمله محور اسالم به خلخال به ۱۵ سانتی‌متر رسیده است و رانندگان در گذر از محورهای کوهستانی، زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

غلامحسین بختشاهی عصر پنجشنبه به خبرنگار ایرنا بیان کرد: در حال حاضر بارش برف در محورهای کوهستانی بخصوص محور اسالم به خلخال به نسبت شدید ادامه دارد و امروز راهداران در این مسیر به هشت خودرو گرفتار در برف، با بستن زنجیر چرخ و هدایت به مسیر امدادرسانی کردند.

وی افزود: تیم راهداری زمستانی مستقر در راهدارخانه لرزره اسالم، محور یاد شده را برف روبی و نمک پاشی کرده است و خدمات راهداری تا پایان زمستان ادامه خواهد داشت و در جاده های پایین دست و اراضی جلگه ای با وجود بارش باران، مشکلی در تردد وجود ندارد.

محور اسالم به خلخال با ۷۰ کیلومتر امتداد از مسیرهای ارتباطی استان‌های اردبیل و گیلان است و به دلیل داشتن مناظر زیبا و گردشگرپذیر، حجم بالای تردد وسایل نقلیه را شاهد است.

ایستگاه هواشناسی تالش دمای هوا را پنج درجه سانتیگراد، میزان بارش در شبانه روز گذشته را ۱۱.۵ میلیمتر و وضعیت جوی را ابری و بارانی اعلام و برای فردا آسمانی ابری و در برخی ساعات بارندگی پیش بینی کرد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش‌های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.