آستارا – ایرنا – فرماندار تالش گفت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا از اهمیت خاصی برخوردار هستند و انتخاب افراد اصلح و شایسته در شوراها می تواند در روند توسعه و رسیدن این شهرستان به جایگاه واقعی موثر باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین شاهکویی روز پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش در فرمانداری تالش گفت: در ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ دو رویداد بسیار بزرگ و مهم یعنی انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را خواهیم داشت و از ۲۰ اسفندماه ثبت نام انتخابات شوراها آغاز خواهد شد.

وی افزود: رئیس جمهور بعد از رهبری بالاترین مقام رسمی کشور است، بنابراین هم انتخابات شوراهای اسلامی و هم انتخابات ریاست جمهوری مهم هستند و باید دقت و مراقبت شود تا در این همه پرسی ها، افراد صالح و شایسته ای انتخاب شوند.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که مشارکت حداکثری در انتخابات را نشانه اقتدار و عظمت ایران اسلامی دانسته اند، گفت: انتخاب اصلح و فرد صالح باید اصل باشد، زیرا افرادی که در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا منتخب می شوند، پل ارتباطی ملت و دولت هستند.

فرماندار تالش ادامه داد: ۴۲ سال از پیروزی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل می گذرد و با وجود همه عداوت و دشمنی های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، شاهد پیشرفت و توسعه کشور، استان و شهرستان هستیم.

وی با اشاره به افتتاح ۱۸۶ پروژه با اعتباری بالغ بر۸۲۰ میلیارد ریال در تالش در دهه فجر امسال ادامه داد: قانون اساسی خون ‌بهای شهیدانی است که در طول تاریخ انقلاب اسلامی یعنی از سال ۴۲ تا ۵۷ برای پایداری و به ثمر نشستن آن تقدیم شده است و با شرکت پرشور در انتخابات، از ارزش ها و آرمان های انقلاب صیانت خواهیم کرد.
انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و و روستاها در سراسر کشور در ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.