آستارا – ایرنا – مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور گفت: ورزشگاه وحدت آستارا شرایط برگزاری مسابقات فوتبال لیگ دسته اول را دارد و بازی شهرداری آستارا با استقلال خوزستان در این مکان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ فریبرز محمودزاده روز پنجشنبه در بازدید از ورزشگاه وحدت آستارا بیان کرد: خواسته ما برای رفع نواقص برآورده نشده اما با تلاش شهرداری، نماینده، فرمانداری، اداره کل ورزش و جوانان و هیات فوتبال گیلان رختکن، نیمکت، سیستم گرمایش و فنس زمین ورزشگاه آماده شده و نخستین بازی خانگی شهرداری آستارا با استقلال خوزستان شنبه دوم اسفندماه ساعت ۱۴ در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در ماه رمضان بازی های لیگ دسته اول بعد از افطار برگزار خواهد شد و تا آن زمان باید سیستم روشنایی ورزشگاه آستارا آماده شود و در غیر این صورت حق میزبانی از این شهرستان گرفته خواهد شد.

محمودزاده افزود: باید ساخت سکوی تماشاگران و جایگاه مسئولان در ورزشگاه آستارا در دستور کار باشد و با توجه به شیوع کرونا و طبق دستورالعمل فدراسیون فوتبال، تماشاگران از حضور در مسابقات خودداری کنند.

شهرداری آستارا با ۲۴ امتیاز در رده پنجم جدول لیگ دسته اول فوتبال کشور قرار دارد و در هفته پانزدهم مسابقات میزبان استقلال خوزستان خواهد بود.

در مسابقات فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم از جمله سه تیم ملوان انزلی، چوکای تالش و شهرداری آستارا از گیلان حضور دارند و پس از انجام ۳۴ بازی، تیم های اول و دوم جدول جواز حضور در لیگ برتر دوره بیست و یکم را برای سال ۱۴۰۰ کسب خواهند کرد و ۲ تیم انتهای جدول راهی لیگ دسته دوم خواهند شد.

 بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در این شهرستان ساماندهی شده است.