آستار ا – ایرنا – مدیر کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: تیم‌های لیگ برتر از دوم تا پایان روز ۲۸ اسفندماه فرصت دارد طبق آئین‌نامه، ۶ بازیکن جدید را به لیست بازیکنان خود اضافه کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا فریبرز محمودزاده روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مجموعه ورزشی وحدت آستارا در جمع خبرنگاران بیان کرد: دور رفت بازی های لیگ برتر فوتبال کشور، اول اسفندماه با بازی معوق پرسپولیس و گل گهرسیرجان پایان خواهد یافت و از دوم اسفند زمان نقل و انتقال بازیکنان آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: پنجره نقل و انتقال برخی باشگاه های فوتبال نظیر پرسپولیس و استقلال بسته شده است اما تیم های فوتبال کشور در بخش بین المللی می توانند به جذب بازیکنان خارجی جدید اقدام کنند.

وی افزود: زمان نقل و انتقال بازیکنان در باشگاه های فوتبال لیگ دسته اول کشور نیز ۱۹ اسفند تا ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ است و باشگاه ها باید زمان را رعایت کنند و در غیر اینصورت از انتقال بازیکن جلوگیری خواهد شد.

محمودزاده گفت: باشگاه های فوتبال در صورت پرداخت مطالبات بازیکنان، می توانند مجوز کمیته تعیین وضعیت سازمان لیگ را دریافت کنند و سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال همواره از باشگاه ها برای ارتقای کیفی و فنی حمایت کرده اند.

مدیر کمیته نقل و انتقال سازمان لیگ گفت: متاسفانه برخی بازیکنان، قراردادهای خود را با باشگاه ها به راحتی فسخ می کنند و از تبعات فسخ یک طرفه آگاه نیستند و این امر باعث محرومیت چهار تا ۶ ماهه بازیکنان می شود.

وی افزود: در فسخ یک طرفه، تمام مسئولیت برعهده بازیکن است و بازیکنان تصور نکنند که فسخ یک‌ طرفه به سادگی انجام می‌ شود و اگر نتوانند مستندات لازم را ارائه کنند یا شرایط لازم را در قرارداد خود قید نکرده باشند، دچار آسیب خواهند شد.

در مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور ۱۶ تیم و در مسابقات لیگ دسته اول ۱۸ تیم رقابت می کنند و مسئولان ورزشی گیلان، ورزشگاه وحدت آستارا را برای برگزاری مسابقات لیگ دسته اول در نظر گرفته بودند اما به دلیل تکمیل نشدن برخی امکانات، این امر میسر نشد و تیم فوتبال شهرداری آستارا که در لیگ دسته اول بازی می کند، برخی تمرین های خود را در این ورزشگاه انجام می دهد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.