آستارا – ایرنا – رئیس جمعیت هلال‌احمر آستارا از آغاز نهمین دوره المپیاد دادرس در ۲۰ مدرسه این شهرستان به منظور آمادگی دانش‌آموزان برای مدیریت حوادث طبیعی خبر داد.

حسین خورشیدی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این المپیاد با مشارکت ۹ مربی و ۷۰۰ دانش آموز تا پایان سال برگزار می شود و در پایان اسفندماه، تیم های برگزیده به مرحله شهرستانی و در اردیببهشت ۱۴۰۰، ۲ تیم ۱۴ نفره به المپیاد استانی راه خواهند یافت.

وی بیان کرد: مسائل نظری طرح از شبکه شاد ارائه می شود و کنترل علایم حیاتی، احیای قلبی ریوی، پانسمان، آتل بندی، اسکان اضطراری، پناه گیری و تخلیه اضطراری، اطفاء حریق و حمل مصدوم از مراحل عملی است که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام می شود.

وی ادامه داد: با همکاری اداره آموزش و پرورش در ۲۰ دبیرستان دوره اول آستارا برای پیگیری امور اجرایی طرح دادرس، کانون دانش آموزی جمعیت هلال احمر راه اندازی شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا افزود: آموزش امدادی زمانی در جامعه گسترش می ‌یابد که به ارزش اجتماعی تبدیل شود و برای تحقق این امر باید دستگاه های متولی امداد و نجات و آموزش های همگانی، رسانه ها و آموزش و پرورش، مدیریت بحران و شهرداری ها فرهنگ سازی و همکاری کنند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۶۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول هستند.