رشت- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از راه اندازی دوباره شرکت تولیدی آرد بوجار بعد از گذشت ۴ سال تعطیلی خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت فرهاد دلق پوش افزود :  با حمایت این سازمان و اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید؛ شامل استمهال تسهیلات بانک های عامل و تعیین تکلیف بدهی به امور مالیاتی و شرکت غله توانستیم بعد از گذشت بیش از چهار سال این شرکت را دوباره فعال نماییم.

وی با اشاره به اینکه کارخانه های دارای توجیه اقتصادی و فنی  نباید به صرف  بدهی بانکی تعطیل شود، گفت: پیگیری و بررسی و رفع مشکلات تمامی واحدهای صنعتی، تولیدی کشاورزی، صنایع دستی وگردشگری از رسالت های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بوده و ما بعنوان دبیرخانه کارگروه آمادگی داریم  موانع و مشکلات را مرتفع نمائیم.
 دلق پوش ظرفیت تولید این شرکت صنعتی تولید آرد را روزانه ۱۵۰ تن آرد گندم عنوان و خاطرنشان کرد: شرکت بوجار در حال حاضر با حدود ۵۰ تن تولید روزانه ، فعالیت خود را شروع کرده است و در حال رایزنی با شرکت غله جهت افزایش سهمیه گندم این شرکت هستیم تا بتوانیم ظرفیت تولید آن را به ظرفیت اسمی برسانیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: خوشبختانه با راه‌اندازی دوباره  این شرکت تاکنون ۳۵ نفر به صورت مستقیم مشغول فعالیت شده اند که در صورت افزایش سهمیه مواد اولیه، اشتغالزایی شرکت نیز مضاعف خواهد شد.

شرکت تولیدی آرد بوجار در زمینی به مساحت ۱۳هزار و ۹۴۰ مترمربع و با زیربنای چهار هزار و ۳۵۰  مترمربع در سال ۷۸ در شهر صنعتی رشت به بهره برداری رسیده بود.

حدود سه هزار  واحد صنعتی در گیلان فعال است.